"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

Yıldızlar çocuklar için buluştu

Aralarında Anne-Marie David, Corinne Hermes ve Jeane Manson’ın da olduğu dünyaca ünlü yıldızlar, Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı yararına gerçekleşen “Fransa Gecesi”nde buluştu.

Kültürlerarası iletişim ve etkileşimi sağlamayı, ülkelerarası ilişkilerin gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen “Ülkeler Buluşması” kapsamında, Raffles İstanbul Zorlu Center’da gerçekleşen etkinlik, iş ve sanat dünyasının ünlü isimlerini buluşturdu. Fransa Başkonsolosluğu işbirliğiyle Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı yararına organize edilen davette, 1973 Eurovision birincisi birincisi Anne-Marie David ve 1983 yılı birincisi Corinne Hermes ile Jeane Manson gibi bir dönemin ünlü starları sahneye çıktı. Sunuculuğu Ece Vahapoğlu ve Christine Haydar’ın yaptığı Fransa Gecesi’nde koreografisini Öner Evez’in yaptığı Gyunel defilesi de yapıldı. Davet, Önder Bali şefliğindeki Kargalar Kafeste Şov’un performanslarıyla renklendi. Fauchon Paris Le Cafe’nin lezzetleri eşliğinde, Fransa’nın sembollerinin ve önemli markalarının yer aldığı organizasyondan elde dilen gelir, gelecek nesillerin yetişmesine ve kültürel gelişimine katkı sağlamak için Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’na bağışlandı.

Mahalle’de Şefin Masası

Nişantaşı’ndaki City’s’in içinde hizmet veren Mahalle, Chef Table adlı etkinliklere ev sahipliği yapmaya başladı. Siren Ertan, Özgür Masur ve Sinem Güven Ersönmez’in de aralarında olduğu iş, sanat ve moda dünyasının ünlü isimleri moda yazarı Pelin Kaya’nın ev sahipliği yaptığı, Chef Table’da Sosa, Günaydın, Chef Döner ve Namlı’nın lezzetlerinden oluşan mönünün tadına baktı.

10. yılda çifte kutlama

Dünyaca ünlü yat markalarının Türkiye distribütörlüğünü yapan Concept Marine, 10. yılını Venedik Sarayı’nda kutladı. Moris Algazi ve Haluk Gündoğdu’nun ev sahipliğindeki kutlamaya Azimut-Benetti Group CEO’su Giovanna Vitelli de onur konuğu olarak katıldı. Azimut Yachts Group ile imzalanan anlaşmanın da kutlandığı gece, deniz tutkunlarını buluşturdu.

Jazz&More

Emre Ergani ve Ersoy Çetin, caz eksenli yaratıcı müziğe yer verilen ‘jazz&More’ adlı yeni bir mekan açıyor. Yarın Kuruçeşme’deki Hotel Les Ottomans’da açılacak olan Jazz&More, belirli aralıklarla, her salı Aykut Gürel and Friends: Jam Sessions, her cuma Serhat Kılıç, her cumartesi İlhem Khodja ve ayda bir dünyaca ünlü caz sanatçılarını ağırlayacak.

İyi müzik

Moda’daki Saklı Köşk iyi müzikte de iddialı. Her perşembe etnik müziğin fenomen ismi Gülcan Altan’a ev sahipliği yapan Saklı Köşk’te cuma günleri Güvenç Dağüstün performans sergiliyor. Esma Er ise her cumartesi Saklı Köşk’te sahnede.

X