"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

YAŞ 70 İŞ BİTMEMİŞ

70’ine merdiven dayayan Ceri Benardete, eşi Monik Benardete’nin vefatının ardından sıkı çapkın kesildi. İşadamı, önceki gün de Pera Müzesi’nde düzenlenen sergide yeni sevgilisiyle görüntülendi.

İşadamı Ceri Benardete, eşi Monik Benardete vefat ettikten sonra Füsun Kara’yla flört etmeye başlamıştı. Kara’yla ilişkisi sona ermesine rağmen birlikte görüntülendiği her kadın için basında “Füsun Kara” yazılmasından şikayet eden Benardete, şimdi başka bir aşka yelken açtı. Sanata duyduğu merakla tanınan işadamı, Pera Müzesi’ndeki “Graffiti ve Sokak Sanatı” adlı serginin açılışına yeni sevgilisiyle katıldı. Benardete, yanındaki kadının Füsun Kara olup olmadığı sorusuna tepki gösterdi: “Füsun gitti ama adı üzerime yapıştı!”

Alaçatı’ya transfer

Beyoğlu Pera Palas, Bodrum Gardens of Babylon, Higlight Otel ve Grand Yazıcı’nın da aralarında olduğu birçok otelin genel müdürlüğünü yapan Leyla Taşkın, şimdi de Alaçatı’daki Erendira Hotel’in işletmeciliğini üstlendi. Adını Gabriel Garcia Marquez’in roman kahramanından alan Erendira Hotel, Alaçatı’nın merkezinde hizmet veriyor. Oteldeki The Lobster Restoran’ın mönüsü ise şef Ayvaz Akbacak’a emanet.

GRAFFITI MÜZEDE

Suna ve İnan Kıraç Vakfı’nın kurduğu Tepebaşı’ndaki Pera Müzesi, “Graffiti ve Sokak Sanatı” sergisine ev sahipliği yapıyor. İnan Kıraç’ın önceki gün düzenlediği sergi açılışına iş, sanat ve moda dünyasının ünlü isimleri katıldı. Sergi boyunca Amerika, Almanya, Fransa, Japonya ve Türkiye’den 20’yi aşkın sanatçı, Pera Müzesi’nin duvarlarını graffiti’lerle süsleyecek.

Sanat ve eğlence

Toprak Sanat Galerisi’nin sahibi Ayfer Toprak ve Cengiz Karavan, sanatla eğlenceyi Bodrum’da buluşturdu. Geçtiğimiz kış Nişantaşı ve Bebek’teki Biber Bar’ın duvarlarını süsleyen Hikmet Çetinkaya, Canan Berber ve Sema Çulam’ın eserleri, şimdi de Yalıkavak Palmarina’daki The Agency’de sergilenmeye başlandı. İş ve sanat dünyasından ünlü isimlerinin katıldığı sergi açılışı, Kürşat Başar’ın canlı performansıyla renklendi.

X