"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

Türkiye'nin turizm elçileri

Yeme, içme ve eğlence dünyasına giren iş dünyasının patronları kesenin ağzını açtı. İşadamı Emir Uyar ile Zeynel Gür, turizm yatırımlarıyla Türkiye’nin adını dünyaya duyurdu.

İtalya’nın en popüler turistik şehirlerinden Venedik’teki San Clemente Adası, geçtiğimiz yıl Türklerin olmuştu. Venedik’teki tarihi San Marco Meydanı’nın tam karşısında yer alan St. Regis Otel’i alarak tüm dünyanın dikkatini
çeken Permak Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkan Emir Uyar, şimdi de sahibi olduğu Acquerello Restoran ile İngiliz Telegraph gazetesinin “Dünyanın En İyi 20 Otel Restoranı” listesine girdi. Roberto Dal Seno’nun şefi olduğu Acquerello Restoran, Emir Uyar’ın Türk bayrağı diktiği San Clemente Adası’nda deniz ve San Marco Meydanı manzarası eşliğindehizmet veriyor.

Oteli Otilia açacak

Kozyatağı Hilton’un ortaklarından Zeynel Gür de “Bilionera” adlı şarkısıyla dünya müzik listelerine üst sıralardan giriş yapan Otilia’yı Türkiye’ye getirdi. Kozyatağı Hilton’un 9 Aralık’taki açılış gecesinde konser verecek olan Otilia, açılış öncesinde otel bünyesinde hizmet veren, motor sporlarının teknoloji ve simülasyonla buluştuğu Speedcity’de objektife poz verdi.

UNICEF’ten yardım balosu

UNICEF Milli Komitesi, Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin Birleşmiş Milletler tarafından kabulünün 25’inci yıldönümünü kutlamak amacıyla 11 Aralık’ta Swissotel’de balo düzenliyor. UNICEF iyi niyet elçisi Ferhat Göçer’in aryalarıyla
renk katacağı etkinlikte UNICEF’in Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin 25’inci yılı dolayısıyla başlattığı “Imagine” projesi çerçevesinde çeşitli sürprizler yer alacak. Geliri yoksul çocuklara yaşam, eğitim ve oyun oynama imkanları sağlamak için kullanılacak balonun davetiyeleri 1500 liradan satılıyor. Hayırlı bir iş için “Çorbada bizim de tuzumuz olsun” diyorsanız, pamuk eller cebe!

Dostlar alışverişte

BC Atelier’in sahipleri Bettina Machler ve Candan Kıramer, ortaklıklarının 7’nci yılını Nişantaşı’ndaki mağazalarındakutladı. “Şu dünyada anı biriktiriyorsak eğer, anları unutulmaz kılmak tek amacımız” diyen Machler ile Kıramer’in ev sahipliği yaptığı kutlamada BC Atelier’in yeni koleksiyonları da tanıtıldı. Davete katılan iş ve sanat dünyasının ünlü isimleri, yılbaşı için hediyelik eşya alışverişi de yaptı.

Adrenalin tutkunları

Yeşil Vadi ATV CUP,doğa ve motor tutkunlarını Şile’de buluşturdu. Depar Motor ile Yeşil Vadi Doğa ve Motor Sporları Kulübü organizatörlüğünde gerçekleşen yarışlarda adrenalin tutkunları, Şile ormanları içinde yer alan zorlu tepeler, dere yatakları, çamur dolu çukurlardan oluşan parkurda yarıştı. ATV klasmanında Burak Kaya’nın birinci olduğu yarışlarda, ikinci Ersin Tuncay, üçüncü ise Korkut Çakar oldu.

X