"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

Sakıp Ağa ödüllerle anıldı

Merhum işadamı Sakıp Sabancı ölümünün 12’nci yılında Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri ile anıldı.

Sabancı Üniversitesi Onursal Başkanı merhum Sakıp Sabancı’nın vasiyeti üzerine her yıl düzenlenen, Sakıp Sabancı Araştırma Ödülleri’nin 12’ncisi Sabancı Center’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Sakıp Ağa ödüllerle anıldı

“Türkiye’de Yeni Merkezler: Kentlerde Ekonomi Eğitim, Sanat ve Barış” konulu ödüller kapsamında, Jüri Özel Ödülü’ne bu yıl Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi İlhan Tekeli layık görüldü.

Sakıp Ağa ödüllerle anıldı
İlhan Tekeli ödülünü, Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Nihat Berker’den aldı.

Sakıp Sabancı’nın ailesi ile Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı’nın ev sahipliği yaptığı törene İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra iş ve sanat ve siyaset dünyasının ünlü isimleri katıldı.

Sakıp Ağa ödüllerle anıldı

Törene sevgilisi Ferhat Ferhangil ile katılan Sevil Sabancı, sahneye çıkarak Makale Ödülleri’nin sahiplerine plaket verdi.
“Makale Ödülleri”ni; “Şehir Merkezi Kavramını Yeniden Düşünme” başlıklı makalesiyle Cornell Üniversitesi’nden Azat Zana Gündoğan ile “Köpekler ve Karavan” başlıklı makalesiyle Florida Üniversitesi’nden Emrah Şahin kazandı.

Sakıp Ağa ödüllerle anıldı
Dilek Sabancı

Sakıp Ağa ödüllerle anıldı
Sevil Sabancı, annesi Türkan Sabancı ile ev sahipliği yaptığı törene, sevgilisi Ferhat Ferhangil ile katıldı.

Sakıp Ağa ödüllerle anıldı

Öğrenciler yararına

Modacı Vural Gökçaylı, Ankara’da Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı (ANAÇEV) ve İnönü Vakfı işbirliği ile burslu öğrenciler yararına defile düzenledi. Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Charles Fries’in ev sahipliğinde gerçekleşen defilede aralarında Simge Tertemiz, Ebru Güzel, Neslihan Önder ve Ebru Ürün’ün de olduğu ünlü modeller, Gökçaylı’nın İlkbahar-Yaz 2016 koleksiyonunu sergiledi.

Renkler ve zevkler

NY adlı çanta markasıyla adından söz ettiren ressam Emre Ertürk, Kuruçeşme Whisper’da Renklerin Enerjisi adlı bir etkinlik gerçekleştirdi. Renklerin insan psikolojini yansıttığını söyleyen Ertürk, herkesin özgürce sevdiği rengi giymesi gerektiğini belirttiği etkinlikte yeni tasarladığı gözlükleri de tanıttı.

X