"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

Patronlar buyuk balıgı yedi

Yaz aylarının popüler tatil beldeleri Çeşme ve Alaçatı, geçen hafta sonu iki ayrı spor etkinliğine ev sahipliği yaptı. İş dünyasının patronları en büyük balığı yakalamak için Alaçatı’da yarışırken, Çeşme’de başlayan maraton da denizde bitti.

Patronlar buyuk balıgı  yedi

Geçtiğimiz hafta sonu 10. Turkcell Platinum Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası’nı izlemek üzere Çeşme’deydim. Turkcell Platinum’un sponsorluğunda yapılan turnuva, Gökhan Çarmıklı, Erkut Soyak, Erdal Matraş, Murat Aslan, Uğur Işık, Engin Altan Düzyatan ve Kürşat Tezmen’in de aralarında bulunduğu deniz tutkunu pek çok ünlüyü Alaçatı’da buluşturdu. Büyük çoğunluğu işadamlarından oluşan balıkçılar, bu kez en büyük balığı yakalamak için rekabet etti.

Patronlar buyuk balıgı  yedi

80 tekne ile 300’e yakın balıkçının yarıştığı, 6-9 Ekim tarihlerinde Port Alaçatı’da düzenlenen turnuvada 65 kiloluk orkinos ile son 10 yılın rekoru kırıldı. Turgut Konukoğlu ve Burak Parlak’tan oluşan ekibiyle Dorado teknesi, 65 kilo 640 gramlık bluefin orkinos ile hem en büyük balık kategorisinde birinciliği hem de turnuva şampiyonluğunu kazandı.

 Patronlar buyuk balıgı  yedi

Gökhan Çarmıklı ve Berent Akdemir’in de aralarında olduğu işadamları, yakaladıkları balıkları pişirip yedi.

Maraton Aya Yorgi’de bitti

 

Diğer yandan, yazı hem spor yaparak hem de eğlenerek noktalamak isteyenler de hafta sonu ASICS Çeşme Weekend etkinliği nedeniyle Çeşme’deydi.
Bu yıl ikinci kez gerçekleşen organizasyona Çin, Danimarka, Fransa, Almanya, İngiltere, Yunanistan, İtalya, Polonya ve Amerika’nın da aralarında bulunduğu 11 farklı ülkeden 17 yabancı koşucu katıldı.
21K yarı maraton koşulan ASICS Çeşme Weekend, Ayayorgi Koyu’ndaki Paparazzi’de gerçekleşen 1,5KM yüzme ve stand-up paddle yarışları noktalandı.

Patronlar buyuk balıgı  yedi

Tasarım Tomtom Sokakta

İstanbul’un kendine özgü dokusuyla en özel bölgelerinden biri olan Tomtom Mahallesi, ekim ayında tasarım dünyasının renkleriyle yenilenecek. 100’ün üzerinde tasarımcı, 20-23 Ekim tarihlerinde yapılacak “Tasarım Tomtom Sokakta” etkinliği kapsamında yaşamı ve sokağı tasarlayacak. Tomtom Gardens Projesi yaratıcılarından Hakan Kodal, modacı Bahar Korçan, Key Danışmanlık’ın sahibi Serra Arıkök ve Manner İstanbul’un sahibi Ayşegül Temel, bu projeyle Tomtom Mahallesi’ne yeni bir soluk getirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Patronlar buyuk balıgı  yedi

X