"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

OrIent Express ile Venedik’te lezzet yolculuğu

Geçtiğimiz ay Venedik Bienali’ne çıkarma yapan iş ve sanat dünyasının ünlü isimleri, 1 Temmuz’da bu kez Agatha Christie’nin 125’inci doğum yılı kutlamaları kapsamında Venedik’te lezzet yolculuğuna çıktı.

Demet Sabancı Çetindoğan’ın sahibi olduğu Pera Palace Hotel
Jumeirah, “Doğu Ekspresinde Cinayet” romanının efsanevi yazarı Agatha Christie’nin 125’inci doğum yılını Venice Simplon-Orient Express Trenleri ve Belmond Hotel Cipriani ile birlikte Venedik’te kutladı.
1883 yılından bu yana hizmet veren, Avrupa’nın en eski ve en lüks tren şirketi Venice Simplon-Orient Express ile 30 Haziran’da Venedik’te başlayan lezzet yolculuğu, Verona’da Romeo ve Juliet’in evinde sona erdi.
Aralarında Demet Sabancı Çetindoğan, Dalia Garih, Hediye Güral Gür, Tilda Tezman, Sema Güral Sürmeli, Ayşegül Karadeniz, Handan Öney, Mürşide Sevda Elgiz, Mine Bahadır ve Ali Poyrazoğlu’nun da bulunduğu isimler, daha sonra Venedik Bienali’ni gezerek kültür sanat turu yaptı.

Pera Palace Hotel Jumeirah Genel Müdürü Pınar Kartal Timer, kutlamalarla ilgili şöyle dedi: “Pera Palace’ın tarihiyle özdeşleşen Agatha Christie’nin 125’inci yaşını kutluyoruz. Ünlü yazarın sevdiği yemekler, hem Türk hem İtalyan şeflerin sunumuyla 125 yıldan sonra tekrar yorumlandı. Bu atmosferde Agatha Christie’yi anmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

Pera Palace Hotel Jumeirah’ın şefleri Arif Kemal Doğan ve Orhan Demirok, Venice Simplon-Orient Express’in şefi Christian Bodiguel ve Belmond Hotel Cipriani’nin şefi David Bisetto, hazırladıkları yemeklerle hünerlerini sergiledi.

KİTAPTAN FIRLADILAR

Kutlamalar kapsamındaki ilk etkinlik, 1 Temmuz’da Venedik Belmond Hotel Cipriani’de yapıldı. Pera Palace Hotel Jumeirah Genel Müdürü Pınar Kartal Timer, Belmond Hotel Cipriani Venedik Genel Müdürü Giulio Gentile ve Venice Simplon-Orient Express Tren Müdürü Bruno Janssens’in ev sahipliğinde gerçekleşen kutlamada Agatha Christie’nin romanlarındaki karakterler canlandırıldı. Belçikalı dedektif Hercule Poirot ve Bayan Marple, gece boyunca konuklar arasında dolaşarak katilin kim olduğunu bulmaya çalıştı.

Demet Sabancı Çetindoğan, etkinlik sonrası Ahmet Güneştekin’in “Million Stone” sergisini gezerek anı defterini imzaladı.

X