"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

Onlar emzirdi siz de emzirin

İş, sanat ve moda dünyasının ünlü anneleri, 1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası için kamera karşısına geçti, “Ben emzirdim, siz de emzirin” mesajı verdi.

Aralarında Ayşe Kucuroğlu, Işıl Reçber, Sinem Güven, Yeşim Salkım ve Şeyda Coşkun’un da olduğu ünlü isimler, anne sütüyle beslenmenin önemine dikkat çekmek için bir araya geldi. Ünlüler, dünyada 1-7 Ekim tarihlerinde kutlanan Emzirme Haftası etkinlikleri kapsamında Lactamil’in katkılarıyla hazırlanan videoda “Ben emzirdim, siz de emzirin” mesajı vererek anne sütüyle beslenmenin önemine dikkat çekti. Bahadır Başaran’ın yönettiği video, bugün dijital platformlarda yayına girdi.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), bebeklerin ilk altı ay boyunca sadece anne sütüyle beslenmesini ve 2 yaşına kadar da anne sütüne devam edilmesini öneriyor.

#MUDOdadegisimbasladi

Mustafa Taviloğlu’nun kurucusu olduğu moda markası Mudo, “#MUDOdadegisimbasladi” sloganıyla tasarımcılarla işbirlikleri yapmaya başlamıştı. Tasarımcı Giray Sepin’in Mudo için hazırladığı 2015/16 sonbahar-kış erkek koleksiyonu Teşvikiye’de No21 Design Studio’da tanıtıldı. 31 parçadan oluşan, tasarım ve işlevsellikten hoşlanan özgür erkeklere seslenen koleksiyon, 15 Ekim’den itibaren Mudo mağazalarında ve mudo.com.tr’de satışa sunulacak.

Prensesler gibi

Johnson’s Baby, “Işıldayan Parlaklık Serisi”ni Elele dergisiyle düzenlediği etkinlikle tanıttı. The Ritz-Carlton İstanbul’daki Atelier Real Food Restoran’daki tanıtımda moderatörlük yapan Tuba Ünsal, “Sare, saçlarını ışıl ışıl yapan bu ürünlerle kendini bir prenses gibi hissediyor” dedi.

Çaylar şirketten

Raffles İstanbul, birinci yıl kutlama etkinlikleri kapsamında ‘çay tadımı’ gerçekleştirdi. Otel, Lavinia Lounge’da gerçekleşen etkinlikte ünlü çay markası Palais des Thés’nin sahibi François-Xavier Delmas’ı ağırladı. Delmas’ın “Çayda Yeni Trendler ve Lezzet Eşleşmesi” başlığı altında bilgiler verdiği etkinlikte çayların koku, renk ve tat analizleri ile çay-yiyecek eşleşmesi de yapıldı.

Munich Türkiye’de

İspanya’nın ünlü spor ayakkabı markaları arasında yer alan Munich, Türkiye pazarına girdi. Markanın tanıtımı, Ayşe Kucuroğlu’nun ev sahipliğinde, Bebek’teki Happily Ever After’da yapıldı.Ünlü isimlerinin katıldığı davette Munich’in yeni modelleri de sergilendi.

Kalp sesleri şarkıda

Türk Kardiyoloji Derneği ile Novartis, kalp sağlığına dikkat çekmek için bu kez farklı bir etkinlik gerçekleştirdi. 29 Eylül Dünya Kalp Günü’nde hem www.kalbinidinlesen.com isimli web sitesi hizmete girdi hem de Murat Dalkılıç’ın seslendirdiği “Kalbini Dinle Sen” şarkısı ve klibi paylaşıldı. Şarkının ritimlerinde ünlülerin kalp sesleri de kullanıldı. O isimler arasında Ayşe Arman, Cem Arslan Hakan Hepcan ve Tan Sağtürk de var.

Stil yarışmasında şov yaptı

Nazlı, “İşte Benim Stilim” programına konuk oldu. “Aşk Bile” şarkısını seslendiren ve klipteki danslarını sahneye taşıyan Nazlı’nın performansı, sosyal medyada da ses getirdi. Hayranları, şarkıcıya “Eşsiz bir şovdu” şeklinde mesajlar yolladı.

Cuma akşamımarjinal barda

Çak Bir Selam ve Güm Güm şarkıları müzik listelerinde üst sıralarda yer alan Ayşe Hatun Önal, uzun bir aradan sonra İstanbul’da konser veriyor. Önal, 2 Ekim Cuma akşamı Harbiye’deki ‘marjinal bar’ Superfabric’te sahneye çıkacak.

X