"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

Mahalle'de şenlik var

Nişantaşı’nda hizmet veren City’s Mahalle, yeni yıla yenilenen yüzüyle girdi. İstanbul’un eğlencesine yön veren isimler, aynı adreste buluştu.

Ali Türker imzalı dekorasyonuyla dikkat çeken City’s Mahalle, Sosa’dan Balıkev’e, Günaydın Et’ten Namlı’ya, Wagamama’dan Kırkpınar Lokantası’na popüler lezzet duraklarını aynı çatı altında topladı. Mahalle’nin bünyesine son olarak Gazi ve Bilal Ateş kardeşlerin yarattığı Chef Döner eklendi. Cinemaximum Sinemaları’nın da City’s’in sinema kompleksini 15 yıl süreyle kiraladığını not düşeyim. Menderes Utku ve Muzaffer Yıldırım tarafından 2001 yılında kurulan Mars Sinema, 2013 yılında, dünyanın en büyük sinema birliği olan UNIC (International Union of Cinemas) tarafından “Uluslararası yılın Sinema Grubu” ödülüne layık görülmüştü.

Arabası çalındı

Sema Çelebi’nin Hyundai marka arazi aracı, Etiler’deki evinin önünden çalındı.

Istakoz ticaretinin yanı sıra televizyon programlarında yaptığı yorumlarla da adından söz ettiren işkadını Sema Çelebi, hırsız mağduru oldu. Evinin önüne park ettiği Hyundai marka arazi aracı çalınan Çelebi, Etiler Karakolu’na başvurdu. Akşam saatlerinde park ettiği aracı ertesi gün yerinde bulamadığını anlatan işkadını, “Sigortam vardı ama arabamı geri istiyorum. İnşallah bulunur” dedi.

Stres attılar

Nişantaşı’ndaki Tanfer Klinik’in sahibi Nihat Tanfer, Beyoğlu’ndaki Tünel 1841’de davet verdi. İş ve sanat dünyasından ünlü isimlerin diş doktoru olan Tanfer, davette çalışanlarına hediyeler dağıttı. Gece, Ali Sayar’ın müzikleriyle renklendi.

İstanbul tasarımları

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle İDF tarafından hayata geçirilen İstanbul Tasarım Akademisi’nin ilk sergisi, “Design Spirit İstanbul” adıyla açıldı. Hasköy’deki Eski Şapka Fabrikası’nın ev sahipliği yaptığı sergide 40 yaş altı 40 Türk tasarımcının İstanbul’u anlattığı eserleri yer alıyor. İstanbul markasına katkıda bulunmayı ve şehre yeni semboller kazandırmayı hedefleyen sergiyi 2 Nisan’a kadar görebilirsiniz.

Yol üstü eğlence durağı

Bilionera şarkısıyla tanınan Romanyalı şarkıcı Otilia’nın verdiği konserle hizmete giren Hilton İstanbul Kozyatağı, Anadolu yakasında müzik ve eğlencenin yeni adresi oldu. Yol Project grubu, bu akşamdan itibaren otelde sahne almaya başlayacak. Müzik dolu geceler, 6 ve 20 Şubat’ta da devam edecek.

Geline hediye

Fransa’da Beaux Art, Türkiye’de ise Hikmet Onat Atölyesi’nde resim çalışmaları yapan Meral İkizler, Nişantaşı Galeri Art 212 Sanat Galerisi’nde sergi açtı. İşadamı Gökhan Çarmıklı’nın annesi Türkiz Çarmıklı da İkizler’in beğeni toplayan “Çiçeklerin Senfonisi” adlı sergisinden bir tablo satın aldı. Çarmıklı, “Ruhumun Çiçekleri” adlı o tabloyu gelini Siren Ertan Çarmıklı’ya hediye etti.

‘Siren Ertan İstanbul’ markasının sahibi Siren Ertan, işadamı Gökhan Çarmıklı’yla 14 Şubat 2006’da evlenmişti.

X