"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

Koç ve Badem denizde buluştu

21 Ocak’ta aramızdan ayrılan işadamı Mustafa Koç ile tedavisini üstlenip evlat edindiği Akdeniz foku Badem’i yan yana yüzerken tasvir eden heykel törenle su altına indirildi.

Mustafa Koç tam bir deniz tutkunuydu. Arkadaşları Koç’un her yaz dalış yaptığı Bodrum’da adını yaşatmak için ilginç bir projeye imza attı. Ünlü işadamıyla, tedavisini üstlenip evlat edindiği Akdeniz foku Badem’i birlikte yüzerken tasvir eden bir heykel hazırlandı. 500 kiloluk heykel önceki gün Koç ailesi ve Mustafa Koç’un yakın arkadaşlarının katıldığı törenle Karaada açıklarında denize indirildi.

Koç ailesine ait Halas, Caressa ve Kayra teknelerinin yer aldığı seremonide 75 kişilik bir ekip çalıştı. Mustafa Koç’un yakın arkadaşı Cem Boyner ekibe liderlik etti. Baba Rahmi Koç, anne Çiğdem Simavi ve Nevbahar-Ali Koç çiftinin hazır bulunduğu törende duygusal anlar yaşandı. Heykel denize indirilirken Caroline Koç ve kızı Aylin dalgıç kıyafeti giyerek inişe eşlik etti. Akşam saatlerinde misafirler için Halas yatında yemek verildi.

 

Büyük açılış öncesi

Ziylan Gayrimenkul’un yatırımı Watergarden İstanbul’un, 30 Ağustos’taki büyük açılış öncesi tamamlanan 15 bin metrekarelik Şehir Parkı etabı açıldı. Ataşehir’deki macera parkı, şov havuzundaki su, ışık ve ateş gösterileriyle dikkat çekiyor. Şehir Parkı’nın içinde ip parkuru, macera parkı, skate park, çocuk parkı ve çok çeşitli bitkinin ve ağaçlar var. Mekanın ‘Gastronomi Merkezi’nde ise Türk ve dünya mutfağından lezzetler, Türkiye’nin her köşesinden yöreye özgü geleneksel tatlar olacak.

 

Açıkhava sineması

Dalyan Club, Türk Telekom Prime sponsorluğunda yaz boyunca açık hava sineması keyfi yaşatacak. 3 Ekim’e kadar devam edecek etkinlikte “Starwars: Güç Uyanıyor”, “İftarlık Gazoz”, “The Revenant”, “Batman ve Superman: Adaletin Şafağı” gibi izlenme rekorları kıran filmler de yer alacak.

 

X