"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

istanbul’da Ramazan geceleri

Ramazan’ın gelmesiyle birlikte iş, sanat, spor ve moda dünyasının ünlü isimleri iftar yemeklerinde buluşmaya başladı. Fransız Sarayı’nda gerçekleşen Ramazan Gecesi’nde Türk ve Fransız sanatçılar iftardan sonra konser verirken, ERDODER’in iftarında sema gösterisi vardı.

Saray’da iftar sonrası konser

Fransa İstanbul Başkonsolosu Muriel Domenach, Beyoğlu’ndaki Fransız Sarayı’nda iftar verdi. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen iftar yemeği, ünlü isimleri buluşturdu.İstanbul’da salı günü meydana gelen saldırı sonrası, Ramazan dolayısıyla Fransa Sarayı’nda yaşanan bu kardeşlik anından kıvanç duyduğunu belirten Başkonsolos Muriel Domenach, Fransız Kültür Merkezi tarafından organize edilen konsere de ev sahipliği yaptı. Konserde, Fransız Selin Üçlüsü ile (SMADJ, Geoffroy Tamisier, Edouard Prabhu), Buzuki Orhan, Cem Yıldız ve Çorlulu Savaş’la birçok tarz ve kültür bir araya geldi.

istanbul’da Ramazan geceleri

Semazenler eşliğinde iftar

Erken Doğan Bebekleri Yaşatma Derneği’nin her yıl Ramazan’da verdiği geleneksel iftar yemeği, Yeniköy’deki Kaşıbeyaz Bosphorus’ta yapıldı. ERDODER Başkanı Canan Göztepe’nin ev sahipliği yaptığı iftar, iş ve sanat dünyasının ünlü isimlerini buluşturdu. İlahiler ve semazenlerin performansları eşliğinde iftar saatini bekleyen hayırsever isimler, ezanın okunmasıyla oruçlarını açtı. İftar sonrası Uğur Batur’un yönettiği bir de müzayede düzenlendi. Eserleri alanlar, ERDODER’e bağış yaptı.

istanbul’da Ramazan geceleri

İyi yaşam günü

Türkiye’den doğan ve “iyi ve kaliteli yaşam” için farkındalık yaratan Global Wellnes Day etkinlikleri yarın KüçükÇiftlik Park’ta düzenlenecek. ‘Birgün, tüm yaşamınızı değiştirebilir’ sloganıyla güneşin doğuşundan batışına kadar 7 kıtada, 100 ülkede aynı gün düzenlenecek etkinliklerde, zumbadan pilatese, kahkaha terapisinden yogaya kadar birçok aktivite yer alacak.

istanbul’da Ramazan geceleri

Dansa davet

Ünlü DJ Suat Ateşdağlı, 9. albümü “Top 10”u çıkardı. Ateşdağlı, bu yıl en çok çaldığı şarkılar ve remix’lerinden oluşan ‘My Dance Music Selection Top 10’ albümüyle müzik tutkunlarını dansa davet ediyor. Ateşdağlı, albümünün fotoğraf çekimi için smokinle objektif karşına geçti.

istanbul’da Ramazan geceleri

Batman’le karne partisi

Warner Bros. ortaklığıyla sevilen süper kahramanlardan Batman’i çocukların odalarına taşıyan Doğtaş, Party Kids’te gerçekleştirdiği Karne Partisi’nde, lisanslı ürünü Batman Çocuk Odası’nı tanıttı. İş, sanat ve moda dünyasının ünlü anneleri çocuklarıyla birlikte Batman’in meşhur otomobili “Batmobile”dan ilham alınarak yapılan karyolada poz verdi.  

istanbul’da Ramazan geceleri

Nostaljik Ramazan

Swissôtel The Bosphorus, İstanbul’da yer alan Cafe Swiss, Ramazan’a özel menüsüyle hizmet vermeye devam ediyor. Mekan, Türk mutfağının vazgeçilmez iftariyeliklerini Boğaz manzarası eşliğinde canlı fasıl ile birlikte sunuyor.

X