"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

İstanbul’da sanat zamanı

İstanbul’74 tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali’nin (IST. Festival) galası, önceki akşam Bomonti Bira Fabrikası’nda yapıldı.

İstanbul’da sanat zamanı

İstanbul’74’ün kurucuları Demet Müftüoğlu Eşeli ve Alphan Eşeli’nin ev sahipliği yaptığı geceye, festivalin uluslararası konukları, gazeteciler, yazarlar ve cemiyet hayatının seçkin isimleri katıldı. Davetliler arasında Arzu-Murat Atabarut, Ayşe Boyner, Azra Akın, Harvey Keitel, Ayşe Ege, Ruken Mızraklı, Rezzan Benardate, Aylin Livaneli, Daniel Arshanm, Esra-Zafer Civelek, Ece Sükan, Livia Firth, Juliette Lewis, Ender Mermerci, Sevil Sabancı ve Levent Veziroğlu da vardı. Francesco Carrozzini’nin sergi açılışıyla başlayan gecede, Carnet de Voyage grubu performans sergiledi.


İlk sergisi İstanbul’74’te

Fotoğraf sanatçısı ve film yapımcısı Alex Prager, Türkiye’deki ilk kişisel sergisini İstanbul’74’te açtı. Serginin açılışına, festival konuklarından Lucy Newman, Mimi Xu, Daniel Arsham, Mike Figgis ve Juliette Lewis de katıldı. Sergi, 20 Haziran’a dek İstanbul’74 Galatasaray’da görülebilecek.


Halkla ilişkiler ödülleri

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından 14’üncüsü düzenlenen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri, bu akşam sahiplerini buluyor. TÜHİD Başkanı Gonca Karakaş’ın ev sahipliğinde Raffles İstanbul Zorlu Center’da düzenlenecek tören, Kargalar Kafeste konseriyle renklenecek.

Yaza merhaba

Müziğin, dostluğun, eğlencenin bir araya geldiği Babylon Soundgarden, 23 Mayıs Cumartesi günü Babylon Kilyos’ta yapıldı. Mode XL’in performansıyla açılan ana sahnede Nijeryalı efsane saksafonist Orlando Julius’un sıcak tınılarına dansçıları ve festivalciler beraber eşlik etti. Ardından Anna Calvi, muhteşem şarkıları arasına sıkıştırdığı gitar sololarıyla ana sahneyi ziyaret edenleri büyüledi. Maverick Sabre’nin performansından sonra ana sahne, Türkiye’deki hayranlarının heyecanla beklediği Wild Beasts’in muhteşem konseriyle kapandı.


Memlekete selamlar

Ünlü DJ Suat Ateşdağlı, geçtiğimiz akşam Belçika’da sahne aldı. Brüksel Club Delirium’da müzik severleri eğlendiren Ateşdağlı, gündüz saatlerinde de güzel havanın tadını çıkardı. Ateşdağlı, Brüksel sokaklarında çektirdiği fotoğrafı “Memlekete selamlar” notuyla Instagram hesabı üzerinden takipçileriyle de paylaştı.

İstanbul’da sanat zamanı

Mutlu son

Sosyal hayatın tanınmış simalarından Cennet Süzer Teker’in oğlu Evren Teker, Mina Yıldırım’la evlendi. The Ritz-Carlton Otel’deki düğün töreni, iş, siyaset ve cemiyet dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdi. Düğünde çiftin nikâhını, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar kıydı. Evren Teker’in şahitliğini Mustafa, Baran ve Serhan Süzer, Mina Yıldırım’ınkini ise Mehmet Yıldırım ve Gizem Tezer yaptı. Çiftin balayını Venedik, Amsterdam ve Çeşme’de geçirecekleri öğrenildi. İsmail BAYRAK

İstanbul’da sanat zamanı

Kuğular, İstanbul’da

Dünya balesinin seçkin klasiği “Kuğu Gölü”, Rusya’nın en önemli bale topluluğu Kremlin Balesi’nin performansıyla Zorlu PSM’de İstanbullu sanatseverlerle buluştu. Cemiyet ve sanat dünyasının ünlü simalarının da aralarında bulunduğu binlerce kişi, müzik ve dansın eşsiz uyumuyla görsel bir şölene dönüşen gösteriyi büyük bir hayranlıkla izledi. Çaykovski’nin ünlü eseri, Rusya ile Türkiye’nin diplomatik ilişkilerinin 95. yılı çerçevesinde İstanbul’dan sonra bu akşam Congresium Ankara’da sahnelenecek.
Sayit DURMAZ

X