"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

İşlerini #askileyaptılar

İş dünyasının patronları, eşleri ve sevgilileriyle ortak projelerde buluştu. Mustafa Koç eşi Caroline Koç’la, Ömer Taviloğlu da sevgilisi Hande Çokrak’la işlerini “aşk ile yap”tı.

Koç Holding’in patronu Mustafa Koç, eşi Caroline Koç’la ortak bir projeye imza attı. 60’ıncı yılını kutlayan Arçelik, Türk kahvesini dünyaya tanıtmak amacıyla İzmir-Çiğli’de modern üretim tesisleri kuran Caroline Koç’un sahibi olduğu Selamlique İstanbul için özel kahve makinesi üretti. Önceki gün gazetelere ilan veren çift, işbirliklerini “Aşk ile yap” sloganıyla duyurdu.

Selamlique İstanbul markasıyla seri üretime başlayan Caroline Koç, Türk kahvesini dünyaya tanıtmak için Londra’daki ünlü Harrods mağazasında bir korner kiralamıştı.


Hem iş hem aşk 

Mudo’nun patronu Mustafa Taviloğlu’nun oğlu Ömer Taviloğlu ile tasarımcı sevgilisi Hande Çokrak’ın ortak bir projeye imza attığını daha önce yazmıştım. Sevgililer, sonbahar-kış sezonunda da işbirliği yaptı. Hande Çokrak, Mudo için “FTS64 x Maid In Love” adlı bir koleksiyon hazırladı.Koleksiyon, önceki gün Bebek’teki Lucca’da, Mustafa Taviloğlu ile Ömer Taviloğlu’nun ev sahipliği yaptığı bir davetle tanıtıldı. Davet, iş, sanat ve moda dünyasından ünlü isimleri bir araya getirdi. Çokrak’ın “21. yüzyıl kadınlarının asi, güçlü ve çılgın duruşundan esinlendim” diyerek tanıttığı, kalpler içinden çıkan el ve yumruk illüstrasyonlarının yer aldığı tasarımlar beğeni topladı.


Siyah giyen kadınlar

Bir kadının siyah elbiseden neler beklediği sorusundan yola çıkılarak yaratılan “The Black Dress” markası, Four Seasons Bosphorus’ta düzenlenen tanıtım davetiyle moda tutkunlarıyla buluştu. The Black Dress’in yaratıcıları Melis Hatipoğlu ve Tuğçe Postoğlu’nun ev sahipliğini yaptığı tanıtıma aralarında Işıl Reçber, Özge Ulusoy ve Ayşe Kucuroğlu’nun da olduğu ünlü isimler siyah elbiselerle katıldı. Cansız mankenlere giydirilen, tamamı el dikimiyle hazırlanmış 15 farklı tasarım da kalıpları ve kumaşlarıyla davetlilerden tam not aldı.


İlk mezunlar

Meslek sahibi olmayan genç kadınlara burs sağlayan L’Oreal Türkiye, ilk mezunlarını verdi. 10 Ağustos-3 Ekim tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’yle Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu işbirliğiyle gerçekleşen eğitimden geçenler, sertifikalarını Fahriye Evcen’in elinden aldı. Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olan Fahriye Evcen, sertifikaları L’Oreal Genel Müdürleri Claude Rumpler ve Valery Gaucherand’la birlikte verdi.

X