"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

Hakuna Matata Zanzibar’da sıkıntı yok

“Dünyada en fazla noktaya uçan havayolu şirketi” unvanlı Türk Hava Yolları, rotalarına yeni ülke ve şehirler eklemeye devam ediyor. THY, “sıkıntı yok” anlamına gelen “hakuna matata” sözünün hayat felsefesi olduğu Afrika adası Zanzibar’a da uçmaya başladı.

Afrika’da 32 ülkede 50 destinasyona sefer düzenleyen THY, Darüsselam ve Kilimanjaro’dan sonra Tanzanya’nın turizm adası Zanzibar’a da uçmaya başladı. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen ilk uçuşun yolcuları arasında ben de vardım. Abeid Amani Karume Uluslararası Havalimanı’nda, THY’nin ilk seferi için Park Hyatt Otel’de tören düzenlendi. İstanbul-Zanzibar seferleri hakkında açıklamaların yapıldığı törende Zanzibar Ulaştırma Bakanı Ali Abeid Amani Karume, Türk Hava Yolları Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur ve THY Yönetim Kurulu Üyesi Ogün Şanlıer, uçak maketiyle poz verdi. 

Hakuna Matata Zanzibar’da sıkıntı yok

Zanzibar’a giderseniz, Baharat Çiftlikleri ile mercan kayalarının üstünde hizmet veren The Rock’a mutlaka uğrayın.
Stone Town’da ise efsanevi şarkıcı Freddie Mercury’nin doğup büyüdüğü ev, şimdilerde otel olarak hizmet veriyor. Görülmeye değer.

Hakuna Matata Zanzibar’da sıkıntı yok

İspanya’da sağlıklı yaşama davet

İspanya’nın Alicante şehrinde bulunan ve Condé Nast Traveller dergisi tarafından verilen “En İyi Spa Destinasyonu” ödülünün de sahibi olan SHA Wellness Clinic, sağlıklı yaşam uygulamalarını İstanbul’da tanıttı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yanı sıra Bruce Willis, Naomi Campbell, Donna Karan, Kylie Minogue gibi ünlü isimlerin de tercih ettiği kliniğin kurucusu Alejandro Bataller’ın ev sahipliğinde Armaggan Bosporus Suites’de gerçekleşen tanıtım daveti, sağlıklı yaşam tutkunlarını buluşturdu. Sağlıklı ve lezzetli yiyeceklerin sunulduğu davette Bataller, katılımcıları yeni bir hayat için SHA Wellness Clinic’e davet etti.

Hakuna Matata Zanzibar’da sıkıntı yok

Youtube’dan sahneye

Youtube’da milyonlarca kişi tarafından tarafından dinlenen Ece Mumay, ilk konserini bu akşam Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde verecek. Çok sayıda albüm teklifi alan genç şarkıcı, 4 ay önce Pasaj Müzik’le anlaştı. Çoğunluğu kendi bestelerinden oluşacak albümün çalışmalarını sürdüren Mumay’ın ocakta bir single ve şubatta albüm çıkarması bekleniyor. 

Hakuna Matata Zanzibar’da sıkıntı yok

X