"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

Düğün ve cenaze

Herkesin düğün davetiyesi beklediği Abdullah Özmelek ile Esen Yeşilırmak’ın ölüm haberi, iş, sanat ve eğlence dünyasını yasa boğdu.

İlk olarak 1992 yılında Nişantaşı’nda açılan, bu yaz Kuruçeşme’de de hizmete giren Cafe de Paris’in sahibi Abdullah Özmelek ile İstanbul’un ilk caz kulüplerinden Q Jazz Bar’ın ortağı Esen Yeşilırmak, Yunanistan’a giderken Malkara’da geçirdikleri trafik kazasında can verdi.

ÖLÜM BİLE AYIRAMADI

İş ortaklıklarını özel hayatlarına da taşıyan Özmelek ve Yeşilırmak’ın ilişkilerini “Hem iş hem aşk” başlıklı haberimle duyurmuştum. Eylül ayında evleneceklerini söyleyen sevgililer, maalesef düğünlerini göremedi. Evlilik hazırlığı yapan çift, tatil yolunda yaşamlarını yitirdi. Kazada Esen Yeşilırmak’ın 2013’te hayatını kaybeden Mehmet Ali Açılmış’la evliliğinden olan 16 yaşındaki küçük oğlu Mehmet Açılmış da vefat etti.

GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDILAR

Abdullah Özmelek, önceki gün Teşvikiye Camii’nde kılınan cenaze namazıyla gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Esen Yeşilırmak ve Mehmet Açılmış’ın cenazeleri ise dün kaldırıldı. Özmelek, Yeşilırmak ve Açılmış, Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi.

Renklerin rüyası

Demet Sabancı Çetindoğan’ın sahibi olduğu Brandroom, Bodrum’daki şubesinde, mücevher tasarımcısı Nida Bulut’un “By Nida Bulut-Renklerin Rüyası” koleksiyonuna ev sahipliği yaptı. Tanıtımda, değerli taşlarla zenginleşen küpe, bileklik ve yüzükten oluşan koleksiyon sergilendi.

Derin Tutku

Ayşegül Dinçkök’ün sualtı dünyasını yansıttığı Derin Tutku fotoğraflarından esinlenerek hazırlanan koleksiyonlar, Palmarina Midnight Express’te tanıtıldı. Banu Bora Mumcu ve Mehry Mu’nun hazırladığı sualtı desenlerinin yer aldığı elbise ve çantalar beğeni topladı.

Bodrum’da sanat

Toprak Sanat Galerisi’nin sahipleri Cengiz-Ayfer Toprak Karavan, her yaz olduğu gibi bu yaz da sanatı tatilcilerin ayağına götürüyor. Toprak Sanat Galerisi, bugün Şenay-Cemal Yarar çiftinin işlettiği Türkbükü’ndeki Mavi Otel’de sergi açıyor. 10 sanatçının 30 eserinin yer alacağı sergi, 2 Ağustos’a kadar açık.

Yeni remiks

Amerika ve İngiltere’de yaptığı plaklarla ülkemizi başarıyla temsil eden ve 10 yılı aşkın süredir Radio FG 93.7’de program yapan DJ Mert Yücel, müzik çalışmalarına yeni projelerle devam ediyor. Tüm dünyada Tech-House müzik akımını başlatan ünlü ikili Terry Francis ve Nathan Coles sahibi oldukları plak şirketi Wiggle’ın yeni yayınlayacağı Bravofox “Spyderman” isimli çalışmada, Mert Yücel’e ait bir remikste yer alacak. Plakta remiksi yer alacak diğer bir isim de yine dünyaca ünlü dj Asad Rizvi.

X