"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

Cannes’da kırmızı halı Monaco’da pist yarışı

Fransa’nın Cote d’Azur bölgesi, geçen hafta dünyaca ünlü yıldızlara ev sahipliği yaptı. Sinema dünyasından isimler Cannes Film Festivali’nde boy gösterirken, Formula 1’in pilotları Monaco’da yarıştı.

 Geçen hafta sinema dünyasının yıldızlarını bir araya getiren 70’inci Cannes Film Festivali’ne katılmak üzere Cannes’daydım.
Akbank’ın kredi kartı Wings’in davetlisi olarak festivale katıldım. Wings’in festivalin ana sponsoru Mastercard ile yaptığı işbirliği sonucu, yönetmenliğini Josh ve Benny Safdie kardeşlerin yaptığı “Good Time” filminin galasına katıldım. “Alacakaranlık” serisiyle ünlenen başrol oyuncusu Robert Pattinson da kırmızı halıdaydı.

Talihli ikili

Akbank Ödeme Sistemleri Bölüm Başkanı Yeşim Aktaş ile Akbank Basın İlişkileri ve İç İletişim Müdürü Nazlı Candan’ın ev sahipliği yaptığı galada, Wings’in Mastercard ile düzenlediği kampanya ile Türkiye’den festivale katılmaya hak kazanan talihli Begüm Yurttaş ve arkadaşı Burcu Akel, kırmızı halıda yürüme ayrıcalığı yaşadı.

Cannes’da kırmızı halı Monaco’da pist yarışı

Akın’ın mutluluğu

Cannes’da görüştüğüm ünlü yönetmen Fatih Akın, “Aus dem Nichts” (Solgun) adlı yeni filminin başrolünde oynayan Diane Kruger’ın Cannes Film Festivali’nde “en iyi kadın oyuncu” seçilmesi nedeniyle çok mutlu olduğunu söyledi.

Cannes’da kırmızı halı Monaco’da pist yarışı

Monaco’da Ferrari kazandı

Cannes Film Festivali’nden sonra, Monaco’da yapılan Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 6’ncı yarışını izledim. Ferrari takımının Alman pilotu Sebastian Vettel’in birinci olduğu Monaco Grand Prix’si, Monte Carlo Bay Otel’deki Yıldızlar Salonu’nda düzenlenen baloyla kutlandı.
Monaco Prensi II. Albert, ev sahipliği yaptığı kutlamada Ferrari’ye 2001’den bu yana Monaco’daki ilk zaferini getiren Sebastian Vettel’i tebrik edip objektiflere onunla birlikte poz verdi.

Prens II. Albert’in Monaco Prensliği’nin sahibi olduğu Monte Carlo La Société des Bains de Mer (SBM) şirketinin Premium Müşteri İlişkileri Başkanlığı’na getirdiği Hülya Biren, dünya jet-setine ev sahipliği yaptı.

YILDIZLAR AIDS’E KARŞI

Cannes Film Festivali kapsamında, AIDS hakkında kamuoyunu bilinçlendirmeyi ve bu konudaki araştırmaları desteklemeyi amaçlayan amfAR yararına düzenlenen “Sinema AIDS’e Karşı” galasına da katıldım. Eden Rock Otel’de düzenlenen ve Hollywood yıldızlarını buluşturan galaya Türkiye’den gelenler arasında Emir Uyar, Hacı ve Hakan Sabancı kardeşler, Baran Süzer ve Özlem Önal da vardı.

Pilotlarla podyumda

Giselle Tavilson (Gül Taviloğlu), Monako Prensi II. Albert’in katkılarıyla 2006 yılından beri düzenlenen Amber Lounge Fashion Show’a katılan ilk Türk sanatçı oldu. Tavilson, F1 pilotlarının eşleri, kız arkadaşları ve çocuklarının podyuma çıktığı etkinlikte elektro keman performansıyla yer aldı.

X