"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

Çağdaş sanat 10’uncu yaşında

İstanbul’u çağdaş sanat merkezi olarak konumlandıran Contemporary Istanbul’un 10’uncu yaşı Suada’da kutlandı.

Türkiye ile dünyanın farklı bölgelerinden en iyi çağdaş sanatçıları sanatseverlerle buluşturan Contemporary Istanbul, 10’uncu yaşını kutladı. Suada’da yapılan kutlamaya, Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer ve Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli ev sahipliği yaptı. Dünyanın en seçkin koleksiyonerleri, galeri temsilcileri, müze grupları ile iş ve sanat dünyasının ünlü isimlerini buluşturan kutlama, İstanbul Boğazı’nda sanat ve keyif dolu bir akşam yaşattı.

Sanatın ustaları karşılaştı

İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi, sanatı Anadolu Yakası’na taşıdı. Kadıköy’de hizmete giren IMOGA Art Gallery önceki gün “Karşılaşmalar” adlı sergi ile açıldı. Ünlü ressamlar Devrim Erbil, Mustafa Pilevneli ve Süleyman Saim Tekcan’ın eserlerinin yer aldığı “Karşılaşmalar” sergisini 15 Aralık’a kadar ziyarete açık olacak.

Erken eğlence

Ahmet Uras’ın sahibi olduğu Etiler’deki The Galliard, “Early Night” adlı konseptiyle eğlencenin startını erken veriyor. İşletmeciliğini Ersin Süzer’in yaptığı mekanın “Early Night” eğlencesinde ilk olarak DJ Suat Ateşdağlı performans sergilemişti. Bu gece ise kabinde DJ Doğuş Çabakçor var.

Danna’nın kuyruğu koptu

Steak House furyası hız kesmeden devam ediyor. Daha önce birlikte çalıştığım ve gazeteciliğin yanı sıra girişimci ruhu ile birçok başarılı işe imza atan Ünal Atılgan ve eşi Tuba Atılgan, Etiler’de Danna Steak House’u açtı. Kurdelesini Ali Ağaoğlu, Nadir Güllü ve Mithat Erdem’in kestiği Danna’nın açılışına Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın yanı sıra aralarında Yüksel Mermer, Eran Tapan, Derya Tuna, İdo, Sibel İlkiz ve Aydan Şener’in de olduğu iş, sanat ve moda dünyasının ünlü isimleri katıldı. İşletmeciliğini Nejla Avkan’ın yaptığı Danna’da ikram edilen birbirinden farklı et ürünleri lezzetleri
ile tam not aldı.

X