"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

Batman ve Süperman ile Miami ve Karayipler

“Batman ve Superman: Adaletin Şafağı” filminin resmi sponsoru olan Türk Hava Yolları, dünyanın en büyük cruise firmaları arasında bulunan Royal Caribbean ile gidiş-dönüş uçak bileti fiyatına Karayipler ve Bahamalar’a gezi programları hazırladı.

Batman ve Süperman ile Miami ve Karayipler

Türk Hava Yolları’nın Warner Bros Pictures ile işbirliği yaparak 2016 yılının en çok beklenen filmlerinden “Batman v Superman: Adaletin Şafağı”na resmi sponsor olması geçtiğimiz hafta dünya gündeminin birinci sırasında yer almıştı.

İstanbul’dan direkt Miami’ye sefer başlatan THY şimdi de dünyanın en büyük cruise firmaları arasında bulunan Royal Caribbean ile gidiş-dönüş uçak bileti fiyatına Karayipler ve Bahamalar’a gezi programları hazırladı.

Ben de geçtiğimiz hafta hayal dünyasının en ünlü kahramanları olan Batman ve Superman’in şehirleri Gotham City ile Metropolis’i de uçuş ağına ekleyen Türk Hava Yolları ile İstanbul’dan Miami’ye uçtum.

Batman ve Süperman ile Miami ve Karayipler

5 YILDIZLI GEMİ İLE YOLCULUK

Yılın 52 haftası Karayipler ve Bahamalar gezi programları hazırlayan Royal Caribbean’ın Türkiye İletişim ve Pazarlama Direktörü Cihangir Canıyılmaz’ın ev sahipliği yaptığı gezide Miami’de bir gece kaldıktan sonra ertesi gün
Fort Lauderdale’den Celebrity Constellation adlı 5 yıldızlı gemi ile denize açıldık.
Dört mevsim yazı yaşayan Karayipler’de 5 gece 6 gün sürecek seyahatte, kaptan önce rotayı Meksika’ya çevirirken, ilk durağımız Meksika’nın ana karasına 10 kilometre uzaklığındaki Cozumel Adası oldu.
Mayaların ilk yerleşim yeri olan Cozumel’den sonra Amerika’nın en güney noktası olan Key West’e demir attık.
Nobel ödüllü yazar Ernest Hemingway’in müze evi ve Küba’ya 90 Mil yazılı Southernmost Point, Key West’in en popüler adresleri arasında yer alıyor.

 

CRUISE ARTIK SADECE ‘ZENGİN TATİLİ’ DEĞİL

Batman ve Süperman ile Miami ve Karayipler

Cihangir Canıyılmaz, Miami’ye gidiş-dönüş uçak bileti fiyatına bir hafta tatil sunduklarını belirtti. 

Batman ve Süperman ile Miami ve Karayipler

Key West’te, Nobel ödüllü yazar Ernest Hemingway’in müze haline gelen evi de en popüler adreslerden.

Batman ve Süperman ile Miami ve Karayipler

Key West’teki bu nokta, Amerika’nın güneyinin sonunda yer alıyor. 

Batman ve Süperman ile Miami ve Karayipler
Cozumel adasında Maya dönemine ait arkeolojik alanlar görülmeye değer.

Şahenk’in Zuma’sı 

Batman ve Süperman ile Miami ve Karayipler

Ferit Şahenk’in sahibi olduğu Doğuş Grubu, D.ream şirketi ile yaptığı satın almalarla Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise sayılı restoran gruplarından biri oldu. İngiltere’de kurulu Azumi Group’un yarattığı ve şu anda dünyada 9 şubesi bulunan Zuma’nın yüzde 50 hissesini 2012’de alan Ferit Şahenk, New York’tan sonra Miami’deki ikinci şubeyi açmak için kolları sıvamış.
10’uncu Zuma’yı Roma’nın lüks merkezi Palazzo Fendi’de açan Ferit Şahenk, Amerika’daki şubelerinde Süzer Grubu’nun New York ve Miami’de konut projesi yaptığı ASRR Capital ile işbirliği yapmış.

 

Londra’da rakı meze

Batman ve Süperman ile Miami ve Karayipler

Da Mario, Vogue, Anjelique ve Kitchenette’in de aralarında olduğu İstanbul’un en popüler yeme, içme ve eğlence adreslerini Ferit Şahenk’in sahibi olduğu D.ream’e satan İstanbul Doors’un kurucu ortaklarından Levent Büyükuğur, geçtiğimiz yıl şarapları ve zeytinyağlarıyla ünlü Frescobaldi ailesi ile Londra’da İtalyan restoranı açmıştı. 

Büyükuğur, Londra’daki Mayfair’de hizmete giren Frescobaldi’den sonra şimdi de Türk mutfağından lezzetlerin yer alacağı Yosma adlı bir lokanta açmak için kolları sıvadı.
Büyükuğur’un Yosma’sı daha açılmadan İngiltere’de “Marylebone Baker Street’te bir Türk restoranı, Yosma London geliyor” haberleriyle gazeteler ve sosyal medyada haber oldu. Ortağı Sanjay Nandi ile poz veren Levent Büyükuğur, Yosma London’un ikinci şubesinin de Covent Garden’da açmayı planladıklarını söyledi.

Batman ve Süperman ile Miami ve Karayipler

İngilizler Yosma’yı “İstanbul sokak lezzetlerinden ilham alan bir meyhane, mangal ve rakı bar” olarak tanımlamış. 

 

Son gün 7 Mayıs

Batman ve Süperman ile Miami ve Karayipler

Halil Vurucuoğlu, “Reborn” başlıklı altıncı kişisel sergisini Beyoğlu Galerist’te açtı. 7 Mayıs’a kadar açık kalacak sergide, Vurucuoğlu’nun Carl Gustav Jung’un aynı isimli arketipinden yola çıkarak oluşturduğu eserler yer alıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

X