"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

Baba Beni Okula Gönder birinci oldu

Capital Dergisi’nin bağımsız araştırma şirketi GfK Türkiye ile birlikte hazırladığı geleneksel ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk Araştırması’nın sonucuna göre halk gözünde en başarılı kurumsal sosyal sorumluluk projesi “Baba Beni Okula Gönder” kampanyası oldu.

Baba Beni Okula Gönder birinci oldu

Doğan Grubu şirketlerinin öncülüğünde 2005 yılında hayata geçen, 10’uncu yılında Aydın Doğan Vakfı’nın çatısı altına giren “Baba Beni Okula Gönder” seferberliği için bugüne kadar 33 kız öğrenci yurdu yaptırıldı, 10 binin üzerinde kız çocuğuna eğitim bursu verildi.

Baba Beni Okula Gönder birinci oldu
Hanzade Doğan Boyner

Kampanyanın 10’uncu yılında 300 bini aşkın bireysel bağışçı ve 35 milyon TL’yi aşan bağış miktarına ulaştığını söyleyen Aydın Doğan Vakfı Başkanı Hanzade Doğan Boyner, “BBOG yurtlarında kalan öğrencilerin eğitimlerine devam etme isteği yüzde 93 iken, aynı demografik özelliklere sahip yaşıtlarında eğitimlerine devam etme isteği oranı yüzde 81. Yine BBOG öğrencilerinin mezun olduktan sonra sadece yüzde 5,5’i ev hanımı oluyorken, akranlarında bu oran yüzde 38’e çıkıyor.Bu sonuçlar da doğru bir iş yaptığımızı destekliyor” dedi.

 

 

  NATIONAL GEOGRAPHİC CHANNEL VE UNICEF TÜRKİYE MİLLİ KOMİTESİ  #KIZLARASESVER DİYOR

 

Baba Beni Okula Gönder birinci oldu

National Geographic Channel ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi işbirliğiyle Türkiye’de kız ve erkek çocuklarına eşit fırsatlar sağlanması için fon oluşturmayı amaçlayan “Kızlara Ses Ver” kampanyasına ilham veren “Benim Adım Malala” belgeselinin özel gösterimi, Nişantaşı City’s’de yapıldı.

Baba Beni Okula Gönder birinci oldu

Malala Yousafzai’nin, kız çocuklarının okutulması için verdiği mücadeleyi konu alan belgeseli izleyen ünlüler, kızlarasesver hashtag’i ile sosyal medyada paylaşım yaptı ve 3005’e “Ses Ver” yazıp göndererek herkesi kızlara ses vermeye çağırdı.

Baba Beni Okula Gönder birinci oldu
Günsel Ülkü - Alegra Levi

 

Gypsy müziğin efsane ismi İstanbul’da

Baba Beni Okula Gönder birinci oldu

Swissôtel The Bosphorus, ‘Ambassadors of Jazz Music are in Town’ konserler serisiyle caz müzikseverleri Les Ambassadeurs Bar’da buluşturuyor. Her hafta perşembe, cuma ve cumartesi günleri yapılan caz gecelerinde bu akşam Gypsy müziğin efsane keman sanatçısı Florin Niculescu sahneye çıkacak. Sanatçının kurduğu Florin Niculescu Quartet, “Stephane Grappelli’ye Saygı” performansıyla İstanbullu hayranlarıyla buluşacak.

Baba Beni Okula Gönder birinci oldu

Caz Geceleri’nde 10 Mart Perşembe Ayşe Gencer Quintet, 11 Mart Cuma Aşkın Arsunan Quartet ve 12 Mart Cumartesi ise Jef Giansily sahnede olacak.

 

Hip Hop günleri


Dünyanın en büyük teke tek breakdans karşılaşması Red Bull Bc One’ın Türkiye ayağı için geri sayım başladı. B- boy’ların kapışmalarına sahne olan yarışma 26-27 Mart’ta KüçükÇiftlik Park Maçka’da gerçekleşecek.

 

X