"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

Afife Ödülleri

Bu yıl 20’ncisi verilen Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Afife Ödülleri

Törende, “Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” ödülünü Nihal Yalçın, “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ödülünü İbrahim Selim aldı. “Yılın En Başarılı Prodüksiyonu” ödülüne, “Yanlışlıklar Komedyası” oyunu ile Bakırköy Belediye Tiyatroları layık görüldü. Bu yıl ilk kez verilen “Haldun Dormen Özel Ödülü” de Zorlu Prodüksiyon’un Talimhane Tiyatrosu ile işbirliği ile sahnelediği “Yoldan Çıkan Oyun”a verildi.
Törende konuşan Haldun Dormen, “Ödülün adını ben koymadım. Her şey çok iyiydi, herkese teşekkürler” dedi.

Afife Ödülleri
Halil Değer - Güler Yiğit - Aslan-Aygen Meseretçioğlu - Yılmaz Uslu

YİTİRDİKLERİMİZ ANILDI

Sanat dünyasının son bir yıl içindeki kayıplarının “Yitirdiklerimiz” başlığıyla anıldığı törende, hayatını kaybeden Üstün Akmen, Zeki Alasya, Atilla Arcan, Tomris İncer, Levent Kırca, Yılmaz Köksal, Attila Özdemiroğlu ve Sümer Tilmaç gibi usta sanatçılar için sahneye beyaz güller bırakıldı.

Afife Ödülleri
Aslı Yılmaz - Selçuk Yöntem
 
Törende, önceki yıllarda “Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü” ve “Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” ödüllerini kazanan 20 kadın sanatçının kamera karşısına geçtiği “Afife Jale’ye Saygı Sergisi” de sanatseverlere sunuldu.

Afife Ödülleri
 

İşte kazananlar

Kadın oyuncu: Nihal Yalçın (Antabus)
Erkek Oyuncu: İbrahim Selim (Bunu Ben de Yaparım!)
Prodüksiyon: Bakırköy Belediye Tiyatroları (Yanlışlıklar Komedyası)
Yönetmen: İlham Yazar (Antabus)
Yardımcı kadın oyuncu: Tuğçe Altuğ (Kabileler)
Yardımcı erkek oyuncu: Ushan Çakır (Göl Kıyısı)
Işık tasarımı: Cem Yılmazer (Kış Dönümü)
Sahne müziği: Çiğdem Erken (12. Gece)
Giysi tasarımı: Gamze Kuş (12. Gece)
Sahne tasarımı: Kerem Çetinel (Yanlışlıklar Komedyası)
Genç kuşak sanatçısı: Ayah Ciwah (Di Tuvalete De)
Haldun Dormen özel ödülü: Yoldan Çıkan Oyun
Cevat Fehmi Başkut özel ödülü: Seray Şahiner
Yapı Kredi özel ödülü: Prof. Dr. Cevat Çapan
Muhsin Ertuğrul özel ödülü: Prof. Dr. Dikmen Gürün

Afife Ödülleri
 Haldun Dormen’le birlikte poz veren Erdal Beşikçioğlu, “Birçok genç arkadaşım aday. Onları desteklemek için buradayım” diye konuştu.

Afife Ödülleri
“Yapı Kredi Özel Ödülü”, Prof. Dr. Cevat Çapan’a verildi.
 
Afife Ödülleri
Gani Müjde, eşi Belma Canciğer’le törene el ele geldi.

Afife Ödülleri
Bakırköy Belediyesi Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Alican Yücesoy, “Yanlışlıklar Komedyası” ile “Yılın En Başarılı Prodüksiyonu” ödülünü kazandı.

Afife Ödülleri
Emre Kınay törene kızı Duru ile birlikte katıldı.

Afife Ödülleri
Özge Özder, Raşit Bağzıbağlı imzalı bir tulumla gecede boy gösterdi.

 

At Sevdası 

Afife Ödülleri

Araştırmacı gazeteci Nebil Özgentürk’ün Türkiye Jokey Kulübü için hazırladığı “Osmanlı’dan Cumhuriyet’e At Sevdası” adlı belgeselin ön gösterimi önceki gün İstanbul Modern’de gerçekleştirildi. Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Yasin Kadri Ekinci’nin ev sahipliği yaptığı gösterim iş, sanat ve siyaset dünyasının ünlü isimlerini buluşturdu. Atçılığın kültürümüzdeki önemini anlatan ve Osmanlı döneminden bu yana atçılığın ve at yarışçılığının gelişim ve ilerlemesini gösteren belgesel, önümüzdeki günlerde televizyonda da yayınlanacak.

New York’ta Boğaziçi Balosu

Afife Ödülleri

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen baloyu, Boğaziçi Üniversitesi mezunu spiker Jülide Ateş İskeçeli sundu. Gecenin konuşmacıları ise PepsiCO İnsan Kaynakları’ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ümran Beba ile sanatçı-yazar Gülse Birsel oldu. Gece sonunda davetlilere New York ve İstanbul’u birleştiren New York Halk Kütüphanesi menşeli 1919 tarihli bir harita hediye edildi.

Afife Ödülleri

New York Halk Kütüphanesi arşivlerinde bulunan 1919 tarihli İstanbul ve New York’un bir arada gösterildiği haritada; Wall Street ile Kapalıçarşı, Haliç ile New Jersey tüneli, Boğaziçi Üniversitesi kampüsünün bulunduğu Rumelihisarı bölgesi ile Randall’s Island üst üste geliyor. 

Afife Ödülleri

Ay’dan
ilham aldı

Takı ve aksesuvar markası So CHIC’in sahibi Gülnaz Sezgin, “Krater” adlı koleksiyonunu İstinye Park’taki mağazasında tanıttı. Ay’ın yüzeyindeki kraterlerden ilham alarak saf gümüş üzerine parıltılı taşlar ile hazırlanan tasarımlar beğenildi. Alışveriş yapmayı da ihmal etmeyen isimlerden Bilge Eren, yarım ay şeklindeki kolyeyi, Sitare Akdilek krater küpeyi, Işıl Reçber ise bileklik satın aldı.

Afife Ödülleri

 

 

 

X