"Fatih Tekeci" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Fatih Tekeci" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Fatih Tekeci

Yenikent-Sıhhiye çilebüsü

Metroda, otobüste, dolmuşta...Yani.Kent içi toplu taşıma araçlarının her birinde ‘balık istifi’ misali yolculuk ediyoruz.

Yenikent-Sıhhiye çilebüsü

Misal.
Bu fotoğraf okurumuz Hulisi Kaya’dan geldi.
*
Okurumuz, 504 ve 557 no’lu Yenikent-Sıhhiye EGO hattının, akşam saat 20.00’den sonra birleştirilmesinden şikâyetçi.
“İnsanlar rezil oluyor, artık bıktık” diyen Hulisi Kaya, şu yazdıklarıyla da otobüslerde ‘balık istifi’ yolculuk eden tüm vatandaşların sesi oluyor:

SIKINTIYI GÖRSÜNLER

“Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, akşam saat 20.00 itibarıyla iki hattın otobüsünü(504 ve 557 no’lu Yenikent-Sıhhiye) birleştirerek, insanları rezil ediyor. Bu konuyu Yenikent yolcuları olarak Büyükşehir Belediyesi’nin ALO 153 Mavi Masa şikâyet hattına bildirdik, bildiriyoruz. Ancak, hiçbir çözüm üretilmedi. Büyükşehir ya da EGO yetkilileri bir gün akşam gelip, otobüse binsinler. Çektiğimiz sıkıntıyı görsünler.

OTOBÜSLER YETERSİZ

Yenikent sakinleri olarak sayın Başkan Melih Gökçek’ten yardım bekliyoruz.
ÇÜNKÜ: Yenikent uzak bir yer olduğu için insanlar dayanamıyor.
ÇÜNKÜ: Yenikent sürekli göç alıyor, otobüsler ise yetersiz kalıyor.
ÇÜNKÜ: Kâr amaçlı değil, insana değer veren hizmet bekliyoruz.
Bu nedenlede talebimiz şu:
* Yenikent otobüsleri(504 ve 557) ayrılmasın.”

KELEBEK SOKAK KALBURA DÖNDÜ

Çankaya Kelebek Sokak’ın asfaltı 3-4 ay önce yenilendi. Hâlâ sokakta Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in, “Yenilenen sokağınızda her adımınız sizi mutluluğa götürsün” afişi duruyor.
SORUN ŞU: Bu kadar kısa zaman içinde Kelebek Sokak, kalbura döndü, eski halini aratır hale geldi.
SEBEBİ ŞU: Altyapıda sorun olduğu belirtilerek sokağın değişik yerleri kazıldı ve kazılan yerler düzgün kapatılmadı.
DURUM ŞU: Çankaya’ya hiç yakışmayan şekilde çukur ve yarıklarla dolu bir asfalt.
Ömer YAŞAR

GÜNÜN FOTOĞRAFI

NENEHATUN ŞEYTAN ÜÇGENİ

Yenikent-Sıhhiye çilebüsü

Nenehatun Caddesi-Hereke Sokak köşesinde, kaldırım üzerindeki dağıtım kutularını koyan idareyi ve kaldırım üzerine park eden araba sürücüsünü kutluyorum.
VE SORUYORUM: Yaya nereden geçecek? Kutuların üzerinden mi, yoksa arabanın üzerinden mi atlayacak?
Haluk ALPUĞAN

KISA VE ÖZ

ŞEBEKE SUYU LAĞIM KOKUYOR

Okurumuz Uğur Tunç, iletisinde ilçe belirtmemiş. Sorusu ASKİ’ye: “Şebeke suyu lağım kokuyor. Yetkililerin açıklaması nedir?”

MÜHENDİS GÖZÜYLE LOZAN 4 ÇALIŞMASI

Çankaya Belediyesi, Birlik Mahallesi’nde Lozan Parkı 4. Etap inşaatını hızlı bir şekilde yürütüyor. Çalışmalar gözümüzün önünde, yolumuzun üzerinde. Gördüğüm iki hatayı belirtmek istiyorum.
1) Zirvekent 1 Konutları’nın hemen çıkışında yapılan yaya kaldırımı tahminime göre 30 cm civarında. Yaşlıların ve çocukların buraya çıkması mümkün değil. Bu yaya kaldırımı da bir tuhaf. Yarım bırakıldı ve öyle kalacağı bitmiş olan çalışmadan belli.
2) 365 AVM’ye giden yaya yolu, inşaat dolayısıyla çamur deryası haline geldi. Şimdide toz ve toprak içinde. Yaya yolunun bu hale getirilmesi inşaatın tabii bir sonucu değildir.
OKURDAN NOT: Çankaya Belediye yetkililerinin ilgileneceği umudunu taşıyorum.
Sacit RENDA (İnş.Y.Müh)

SORUM VAR

ALO 190’IN RAMAZAN AYINDA HİZMET VERMESİ GEREKMEZ Mİ

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ‘ALO 190 Dini Soruları Cevaplandırma Hattı’nı aradığımızda, ‘Sizlere daha verimli hizmet verebilmek için hattımız altyapı çalışmaları nedeniyle geçici bir süre hizmet veremeyecektir’ yanıtını alıyoruz. Bu hattın Ramazan ayında hizmet vermesi gerekmez mi? Sonuçta binlerce vatandaş oruç, namaz gibi ibadet konularında birçok soruyu bu ayda sorma gereği duyuyor.
Mahir YAVAŞ

X