"Fatih Tekeci" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Fatih Tekeci" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Fatih Tekeci

Vagondan vagona metro dilencileri

Sokakta dilenen insanlara alıştık tamam da ‘metroda da dilenci olur mu’ demeyin. Hakikaten oluyormuş.

* Kızılay-Batıkent metro hattının vagonları, dilenciler tarafından kuşatıldı.
* Dilenciler vagondan vagona cirit atıyor.
* Bir tarafta; elinde kağıt, yanında küçük bir çocuk, ‘çocuğum hasta’ diyerek para toplayanlar...
* Bir tarafta da akordeon çalıp, yanında getirdiği küçük kıza para toplatan insanlar, sanat ya da müzik değil, vicdan istismarı yaparak, dilenciliğin farklı bir örneğini sergiliyor.
* Her iki durumda da parayı toplayan bu kişiler, bir sonraki durakta inip, diğer vagona geçerek para toplamaya devam ediyor.
* Dilenciler de kolay, hızlı ve çok para kazanmanın yolunu bulmuş.
Büyükşehir Belediyesi’ni aradım, ilgileneceklerini söylediler. Ancak üzerinden 3 ay geçmesine rağmen halen dilencilik devam ediyor.
Mert KARAİL

GÜNÜN FOTOĞRAFI

ALT GEÇİT NEDENİYLE KAPALIYIZ

Vagondan vagona metro dilencileri

Çankaya’ya bağlı Sancak Mahallesi Doğukent Caddesi’nin kaldırımına (Bahakent Sitesi ve civardaki apartmanların kullandığı) inşa edilen alt geçit, yayaların kaldırımdan inip, ana caddede yürümesine neden oluyor. Karşıya geçeceklerin can güvenliğini düşünen yetkililer, kaldırımdan yürüyenleri ise maalesef hiç düşünmemiş.
Süleyman ALTAY

YÜKSEK HIZLI REZİL OLDUK

Ankara-İstanbul arasını 3,5 saate indireceği söylenen Yüksek Hızlı Trene (YHT) bindim. Pendik’e 4 saat 10 dakika sonra ulaştık. İyi de biz zaten arabayla Pendik’e 4 saatten önce gidiyorduk. Ankara’ya dönüşümüz ise tam bir felaket oldu. Bayramın 3. günü hareket saati 16.10 olan tren gelmedi. Üstelik valizleri x-ray’den bile geçirmeye ihtiyaç duymadan alelacele aldılar. 20 dakika geç hareket eden trenin yol boyunca hız ortalaması 105 km’idi. Neyse WC’ye gidiyim dedim, o da ne, rezil bir halde. Bir daha binmek mi? Asla...
Gözde PARMAKSIZ

Pazarcı esnafı at oynatıyor

Yaklaşık 22 yıldır Konutkent-2’de ikamet etmekteyim. Bu bölgede cumartesi günleri kurulan pazardaki ürünlerdin fiyatları çok uçuk...
Son 4 ayımı Alanya’da geçirdim. Ümitköy pazarındaki fiyatlar, Alanya’nın 2-3 misli. Çankaya Belediyesi’nin pazaryerindeki birimine gittim, görevliler sadece etiket kontrolü yaptıklarını, pazarcıların serbest ekonomi gereği fiyat belirlediklerini söylediler. Velhasıl, pazarcılar at oynatıyor. Umarım belediye, bu iş için bir formül üretir.
Oğuz MANGIT

Kuru ot tehlikesi

Vagondan vagona metro dilencileri

Eryaman 261. Sokak ile metro hattı arasındaki (özellikle, Devlet Mahallesi ve Eryaman 5 istasyonları arası) boş alanları otlar kapladı. Kuru otlar her an tutuşmaya hazır. En ufak kıvılcım, büyükçe bir alanda yangın çıkartabilir. Meskun mahal ile metro hattı arası tehlike arz ediyor. Etimesgut Belediyesi ilgili birimlerinin, ot önleme veya kuru otları biçme çalışması yapmasını bekliyoruz. Çünkü bu çalışma yangın riskini önleyebilir.
Metin ALTAY

X