"Fatih Tekeci" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Fatih Tekeci" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Fatih Tekeci

‘Pasonu göster’ yazısından işletmeci de rahatsız

Burada Okur Yazar’da pazartesi günü, okur Aysel Yavuz Şengüler’in, 15 ay önce kent içi toplu taşımada uygulamaya giren Ankarakart’ın halen özel halk otobüsleri ile midibüslerde geçerli olmaması konusundaki eleştirisine yer verdim. Şengüler, “Bozuk para yoksa azar işitiyoruz” demişti.

‘Pasonu göster’ yazısından işletmeci de rahatsız
Ayrıca bir başka okur Onur Nazlıaka da 297 no’lu Abidinpaşa-Batıkent hattında çalışan özel halk otobüsünün biletçi masasına yapıştırılan ‘Pasonu göster’ yazısından duyduğu rahatsızlığı aktarmıştı.
Bu yazıyla ilgili, halk otobüsü işletmeçisi olduğunu kaydeden Serbay Çakırlı’nın iletisi -yanıtı- ise şöyle:

KISTASIMIZ YOLCU MEMNUNİYETİ

“Günümüz iktidarının ücretsiz taşıma politikalarını, belediyelerin sübvanse edebilecek güçleri var. Üstelik yakıt masraflarını ÖTV’den arındırılmış ve vergisiz olarak giderebilirken, biz halk otobüsü olarak bununla nasıl baş edebiliriz. Bizim en önemli kıstasımız yolcu memnuniyeti... Personellerimize sürekli ricacı üslup ile yolculara yaklaşmalarını öğretmeye veya anlatmaya çalışıyoruz.

O YAZI KESİNLİKLE KALDIRILACAK

‘Bozuk yoksa azar var’ olayını kesinlikle kabul etmiyorum. Zira araçlarımızın -yani 200 araçlık filomuzda- her gün en az 100 TL değerinde bozuk para bulundurulur. ‘Pasonu göster’ yazısı hakkında okur okumaz gerekli yerlere bildirimleri yaptım, ivedilikle bu ayıp giderilecek. Ancak biliyorsunuzdur ki bu yazılarımız belirli yerlerde yazdırılıyor, yanlış anlama veya yanlışlıktan doğmuş bir şey olduğunu ümit ediyorum. Şundan emin olun ki o yazı kesinlikle kaldırılacak.”

YÜRÜYEN KONTEYNER

‘Pasonu göster’ yazısından işletmeci de rahatsız

Demetevler Mahallesi 361 Cadde’de, çöp konteyneri adaletsizliği yaşanıyor. Yaklaşık 500 metre uzunluğundaki caddede, Yenimahalle Belediyesi tarafından kaldırım üzerinde ufak girintiler yapılarak yerleri belirlenen konteynerler, bazı bilinçsiz vatandaşlarca yerlerinden çıkarılıp, yolun ortasına kadar sürükleniyor. Aracını park etmek isteyenler, park alanı bulamayınca konteyneri sürükleyip, yerine aracını park ediyor. Bazıları da ‘Kokuyor’ deyip, konteyneri başka bir apartmanın önüne götürüyor. Durum böyle olunca konteynerlerin yeri her gün değişiyor. Belediye tarafından belli aralıklarla yerleştirilen konteynerler, adaletsiz bir biçimde ortadan kayboluyor.
Ramazan D.

KIŞIN DONUYOR, YAZIN YOSUN TUTUYOR

‘Pasonu göster’ yazısından işletmeci de rahatsız

Çukurambar Mahallesi 1431. Cadde’deki 14 no’lu Birlik Apartmanı’nda ikâmet ediyorum. Evi satın aldığım 2005 yılında, binanın güney cephesine bakan tarafına Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağı park, 10 yıl sonra yapıldı. Ancak, park alanında -daha önce bulunan bir gecekondunun şebeke suyu olduğunu tahmin ettiğim- bir temiz su akıntısı var. Şubat ayından beri de akıyor. Kışın donan araç otoparkımız, yazın ise yosun tutup, yemyeşil oldu. Konu hakkında 16.08.2015 tarihinde BİMER üzerinden yaptığım başvuru, 18.08.2015 tarihinde Büyükşehir Belediyesi Mavi Masa ekiplerine düştü. Ama hâlâ bir sonuç yok. Gelen, giden olmayınca apartman görevlimizle bir şeyler yapmaya çalıştık lakin bir türlü suyu kesemedik. Bu durum hem temiz suyun ve doğal kaynakların aylardır boşa gitmesine neden olmakta hem de yosunlanma ve akabinde böceklenmesi açısından sağlık riski de oluşturmaktadır.
Mehmet SARIALTIN

KISA... KISA...

ANORMAL DUMAN ÇIKIYOR

* Kentteki toplu taşıma araçlarından özellikle halk otobüsleri ile midibüslerin egzozundan, anormal duman çıkıyor. Ayrıca yağ kokusu geliyor. Bizler, araçlarımızı egzoz muayenesine götürdüğümüzde en ince ayrıntısına kadar tetkikler yapılıyor. Ama bu araçların denetimleri ya yapılmıyor ya da gözden kaçıyor.
Mustafa

KUDÜS’E KARANLIK ÇÖKTÜ

* ORAN’da, Kudüs Caddesi’nin sokak aydınlatmaları bazı geceler, gün doğmadan kapanıyor ya da arızlanıp, hiç yanmıyor. Bu durum, cadde üzerinde yer alan site ve konutlar için ciddi bir güvenlik sorunu oluşturuyor. Konu ile ilgili temmuz ayından bu yana Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ), Başkent Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ), ankara Valiliği ve belediyelere defalarca dilekçe yazdık ama her kurum ‘Sorumluluk bizde değil’ deyip, topu ötekine atıyor. Sormak istiyorum: Oran Mahallesi, Kudüs Caddesi kimin? Çağrı TAMUR

X