"Fatih Tekeci" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Fatih Tekeci" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Fatih Tekeci

Kent hayatını zorlaştıran bariyerler

Kızılay-Çayyolu metrosunun, Milli Kütüphane istasyonu çıkışındaki otopark, girişine konulan beton bariyerlerle kapatıldı.

Kent hayatını zorlaştıran bariyerler
Araçlarını, Enerji Bakanlığı önündeki bu otoparka bırakarak şehir merkezine metro ile giden Balgat sakinleri durumdan şikâyetçi. Otoparkın kapatılması sonrası, artık mecburen aracımızla devam ediyoruz. Hem metroyu kullanamıyoruz hem de şehir merkezinin yoğun trafiğine biz de katılmak zorunda kalıyoruz.
H. Nafi İPEK

BASAMAKLAR ENGEL DOLU

* Ankaralının önüne çıkan bariyerlerden biri de Keçiören’den... Okur E.Ç.’nin, Keçiören Belediyesi’ni eleştirdiği iletisi şöyle:
“Keçiören Belediyesi’nin sorumluluğundaki Şehit İbrahim Bektaş Parkı bakımsızlıktan dökülüyor. Parkın merdivenleri kırık, dökük. Bankları ve lambaları da öyle. Yaşlılar, bakımsız haldeki merdivenlerden çıkmakta güçlük çekiyor. Asıl sorun, parkın üst tarafındaki yol genişletme çalışması sırasında kaldırılan merdivenlerin yerine, halen yenisi yapılmadı. Bir de beton bariyer var ki, tam bir survivor...
Keçiören Belediyesi’ne parkın bakımsızlığını defalarca ilettik. Ancak sonuç alamadık. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın, yaşanan bu mağduriyeti gidermesini istiyoruz.

ÜSTYAPI HAZIR ALTYAPI BEKLEMEDE

ANKARA; kuzey, güney, batı yönlerinde hızla gelişmekte ve büyümekte... İncek’te, TED Koleji’nin yanında yaklaşık 4 bin konutu içiren 13 projenin inşaatı devam ediyor. Bu projelerin büyük bir kısmının teslim tarihi 2015 sonu olarak planlandı. Buraya kadarki aşamayı inşaat sektörümüz adına takdirle karşılamak mümkün. Lakin:
* Altyapı ihaleleri sonuçlanmasına rağmen elektrik, kanalizasyon, içme suyu, doğalgaz ve telekom hatları çalışmaları henüz başlamadı.
* Binalar 2015 sonuna kadar üstyapı olarak teslime hazır olacak olsa da, altyapıdaki çalışmanın başlamamış olması nedeniyle yerleşime açılmaları mümkün görünmüyor.
* Bir diğer sorunsa ulaşım... Yolların yapımına da maalesef başlanamadı. (Çünkü altyapı bekleniyor)
* Bu durumda teslimin gecikmesi daire maliklerinin büyük mağduriyetine neden olacaktır.
Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Melih Gökçek’in bu önemli altyapı sorununu en kısa zamanda çözümleyip, Ankara’nın bu yeni yükselen bölgesine de hizmetlerini götüreceğine inanıyor ve yakın ilgisini bekliyoruz.
Saygılarımla.
Nejat MORAL

BOZUK NUMARATÖR KAVGA ÇIKARIYOR

Kumrular Sokak’taki, Çankaya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın sıra numaratör arızalı ve bir türlü onarılmıyor.
Hal böyle olunca da, duyarlı vatandaşlar ile sıraya uymak istemeyen sorumsuz vatandaşlar arasında zaman zaman kavgaya varan diyaloglar yaşanıyor. Orada çalışan görevliler de ne yazık ki sıraya uymayan vatandaşları uyarmak ve sıraya geçmeye zorlamak adına hiçbir çaba sarf etmiyorlar. Medeni bir şekilde davranmak ve hizmet vermek bu kadar zor mudur? Bu çağda böyle bir zihniyetle hizmet veriliyor olması utanç verici değil midir?
Mehmet AK

ÖNERİM VAR

ESKİŞEHİR YOLU’NA ‘POLİS’ ŞART

* Sincan yönünden, Eskişehir Yolu’na çıkışta Anse önüne gelindiğinde, bariyerle bir şerit sağa dönüşe ayrılmış. Neredeyse hiç kullanılmayan bu yol nedeniyle, özellikle sabah 07.00-09.00 saatleri arasında kilometrelerce araç kuyruğu oluşuyor. Ayrıca Eskişehir Yolu’nda sabahları hiçbir trafik önlemi alınmıyor. Ümitköy, Hacettepe ve Bilkent giriş-çıkışlarında trafiği yönlendirecek ekipler olsa, Eskişehir Yolu’nda bu trafik rezaleti yaşanmaz.
İbrahim DOLANBAY

MİLYONLUK KAPI ÜST GEÇİT OLSUN

* Büyükşehir Belediyesi’nin, kent genelinde saatlerle birlikte yapımına 30 milyon lira harcadığı kapılar, vatandaşın işine yaramıyor. Mesela Konya Yolu... Ankaralılar, Konya Yolu’nda karşıya geçmek için en az 1.5 kilometre yürüyor. Eğer ki, Konya Yolu’ndaki kapı üst geçide çevrilirse, hayırlı bir iş yapılmış olur. Hem olası bir kazada yaşanacak canın, hem de harcanan paranın boşa gitmemesi için bir işlevi olmuş olur.
Mehmet DEĞİRMENCİ

X