"Fatih Tekeci" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Fatih Tekeci" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Fatih Tekeci

Harıl harıl asfalt tahsilatı

Seçim öncesi harıl harıl asfalt döken Büyükşehir Belediyesi, seçimin hemen ardından evlere gönderdiği tebligatlarla asfalt tahsilatına başladı.

Duyduğum en düşük ücret 400 TL civarında. Hatta bu meblağ, konut ya da iş yerinin değerine göre binlerce liraya kadar çıkıyor. Yasal olarak belediyelere bu yetki verilmiş belki ancak ülkemizde Ankara’dan başka bu ücretin tahsil edildiği başka bir şehir duymadım. Seçim dönemlerinde, mevcut dönem içinde ‘Şu kadar asfalt döktük’ diyerek reklamını bolca yapan Büyükşehir Belediyesi, seçim biter bitmez bu hizmetin bedelini ödetiyor.
Emrah KOÇ

TAPUMA ŞERH KONULDU

Büyükşehir Belediyesi, 2005’ten 2014 yılına kadar yapmış olduğu asfalt çalışmasının bedelini, afaki ücretlerle vatandaştan tahsil etmeye başladı. 2012 senesinde satın aldığım eve, hiç tebligat yapılmadan ‘asfalt parası’ nedeniyle şerh konulmuş. Şerh tarihi ise 2014.
Nasıl bir yasa daire başına 520 TL’lik asfalt parası borcu çıkarabiliyor anlamış değilim. Sözde, belediyeler kamu yararına iş yapıyor. Ekipleri asfaltı döküyor, Melih Bey de parasını söke söke vatandaştan alıyor.
Mehmet DOKUYAN

GÜNÜN FOTOĞRAFI

..KARA BÜYÜ.. BELEDİYESİ

Harıl harıl asfalt tahsilatı

Suyun ‘polemik polemik’ musluklardan aktığı Ankara’da, ‘Su kirli mi, temiz mi’ sorusu şimdilerde yerini ‘Melih Gökçek mi yoksa Aylin Nazlıaka mı haklı’ sorusuna bıraktı.
Tam bu tartışmanın ortasında bir okurumuz, Kurtuluş Parkı’nda çektiği bu fotoğrafla bitmek bilmeyen ‘su kavgası’na şu yorumda bulundu:
“Ankara’da büyü var, hem de KARA BÜYÜ.”

Kızılay istasyonu savaş alanına döndü

Büyükşehir Belediyesi hizmet için mi, yoksa eziyet için mi var? Şöyle ki:

* Sincan ve Çayyolu metrolarının yolcusuna bir de ring seferleriyle metrolara taşınan yolcular eklenince, Kızılay metro istasyonu savaş alanına döndü.

* İn cin top oynayan Çayyolu metrosunun Koru istasyonu, ring seferlerinin ardından araç, yaya ve yolcu trafiğini kaldıramaz hale geldi.

* Ankaralı metroyu 20 sene bekledi. Bakanlık bitirdi, Büyükşehir çalıştırırken bile vatandaşa zulüm eder hale getirdi.
Metin ALTAY

...KISA ...KISA

Barış’ı bozdurmayın

* Yenimahalle 8’inci duraktaki tapu binasının arkasında yer alan Barış Parkı’nın bir köşesine, büfe konduruldu. Ancak, son dönemlerde büfe, parkın yeşil alanına beton döküp işgal etmek suretiyle genişletiliyor. Yenimahalle Belediyesi zabıta ekiplerine sesleniyorum: Barış Mahallesi’nin göz bebeği yer, ticari ranta göz göre göre kurban edilmesin.
Köksal ENGÜR

Nefes almak istiyoruz

* Batıkent Mesa Mobil Anadolu Lisesi önündeki Aydede Parkı’na bir köfteci büfesi yapılıyor. Bu büfe bittiğinde hem parka zarar verecek, hem de caddeden geçen araçların kaza yapmasına sebebiyet verecek. Zaten site sakinleri de bu durumdan şikayetçi. Nefes aldığımız parkımızda kimse böylesine bir yer istemiyor.
Hüseyin EREN

Izgaralarda oturulmaz

* Çankaya Belediyesi, Cebeci’deki parkımızı -Cebeci Cami’nin altındaki taksi durağının bitişiğindeki- yeniledi. Konulan bankların üstü ızgara tahtalarla kapatılmış. Bunların altında yağmurda, karda oturulamaz. Bu yüzden o tahtaların kaldırılıp, bankların üstünün tamamen korunaklı hale getirilmesini istiyoruz.
Fırat KASAP

X