"Fatih Tekeci" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Fatih Tekeci" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Fatih Tekeci

Bu bir Ankarakart hatırlatmasıdır

“Ulaşımda akıllı dönem” göbek adlı Ankarakart konusunda epey yazı yazdım.Eloğlunun Mars’a sondaj attığı şu günlerde aynı tornanın mamulü yazılar yazmak pek hoşuma gitmiyor.Lakin.Ankaralı soruyor, merak ediyor...“Ankara Mavi Halk Otobüsçüler Esnaf Odası (ÖHO) Ankarakart’a geçmek için neyi/niye bekliyor?” diyor.

Bu bir Ankarakart hatırlatmasıdır

Okurumuz Kamil Karakoç, Ankarakart’ın artık ÖHO’larda da geçerli olmasını bekleyen milyonlarca Ankaralıdan biri.
Haklı beklentisini şu ifadelerle aktarmış:

DOKUNULMAZLIKLARI MI VAR?

“Zaman zaman gündeme getirdiğiniz ‘mavi otobüslere akıllı kart okuyucu (Ankarakart)’ takılması yazılarınızı, Hürriyet Gazetesi okuru ve Hürriyet Ankara eki aboneniz olarak takip ediyorum. Çoğu kez, zaman da verilmesine rağmen bu mavi otobüslere neden akıllı kart okuyucu takılmaz acaba? Mavi otobüs işleticilerinin ekstra bir dokunulmazlıkları mı var? (Otobüs içinde yaşanan olay ve tavırları anlatmak istemiyorum.) Lütfen, etkin ve iletişim ağı çok güçlü olan Hürriyet Ankara ekindeki sayfanızda, bu olay gerçekleşene kadar yer verir misiniz?”
*
İşte, Ankara’nın ve Ankaralının beklentisi bu.

SÖZ YETKİLİDE

BİR GARİP SOKAK HİKÂYESİ

Bu bir Ankarakart hatırlatmasıdır Bu bir Ankarakart hatırlatmasıdır

Okurumuz Ali Avni Yüzbaşıoğlu’nun çektiği fotoğraf ve gönderdiği ileti üzerine geçen hafta, Altındağ Kale Mahallesi’ndeki bir sokak levhasına yer vermiştim.
O sokağın adı: Depo Sokağı.
*
Çıkrıkçılar Yokuşu’ndan çıkarken sadece levhadan ibaret olduğu görülen bu sokağı Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri gitmiş, görmüş, incelemiş...
Bir de açıklama göndermiş.

ÇIKMAZ SOKAK ÖZELLİĞİ KAZANMIŞ

“Fen İşleri Daire Başkanlığı Numarataj Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yapılan inceleme neticesinde, Altındağ ilçesi Kale Mahallesi’ndeki Depo Sokağı, ulusal adres veri tabanı kayıtlarında ve imar uygulama planlarında bulunmaktadır. Zeminde yapılan restorasyon çalışmaları akabinde ayrıca çıkmaz sokak özelliği kazandığı (yolun bir kısmının kapatıldığı) görülmüştür.”

HÜRRİYET ANKARA YAZIYOR SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR

PLASTİK İZ YOLLAR ARTIK MAZİ OLDU

Bu bir Ankarakart hatırlatmasıdır

Ankara Büyükşehir Belediyesi cuma günü “Başkent’teki sarı çizgiler değişiyor...” başlıklı bir haber servis etti.
Aslında bu haber...
Kent gazetelerinin, yerel haberciliğinin, okur-gazete iş birliğinin ne denli önemli olduğunun kanıtı.
Haberde diyor ki:
* 131 kilometrelik iz yolu bakımdan geçirilirken, yıpranan ve kullanılamaz hale gelenler de kaldırılıyor.
* Büyükşehir Belediyesi, yıpranan iz yolları, hava şartlarına dayanıklı beton iz yolu ile değiştirmeye hazırlanıyor.

İŞTE BU KADAR BASİT

Son olarak 19 Kasım’da bu köşeden Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı’na şu iki soruyu yöneltmiştim:
1) Plastik sarı bantlı iz yollar neden hâlâ duruyor?
2) Neden kaldırılmıyor?
Eksiklerinde, hatalarında nasıl eleştiriyorsak...
Şimdi de hakkını verme zamanı.
Elinize sağlık.

DİYOR Kİ

MAHALLEMİZDE YEŞİL ALAN YOK AĞAÇLANDIRILSIN İSTİYORUZ

Bu bir Ankarakart hatırlatmasıdır

Ayaş’ın Gençali Köyü’nden (şimdi Gençali Mahallesi) okurumuz Hulisi Kaya, diyor ki:
“Ayaş ilçesinin en uzak mahallesiyiz. Mahallemizde hiç yeşil alan yok. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın bu konuyu dikkate almasını, mahallemizi ağaçlandırmasını istiyoruz.”

KISA... KISA...

* Bağlıca ile Mesa arasında geçen yıl aralık ayında açılan yeni kavşak, 11 ayda birçok kez yeniden düzenlendi. Şimdi ise üst geçit kapatılıp, asfaltı söküldü. Sabah ve akşam saatlerinde oluşan trafik canımızdan bezdirdi. Yol resmen yapboza döndü.”
D.K.

* “Mamak Yakupabdal Mahallesi’ndeki EGO 3. Bölge Müdürlüğü binası inşaatının yüklenici firmasında çalışan taşeron işçiler olarak, üç aydır maaşımızı alamıyoruz. Burada 28 kişiyiz, gece gündüz çalışıyoruz ama derdimizi anlatacak muhatap bulamıyoruz.”
Taşeron işçiler

X