"Fatih Tekeci" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Fatih Tekeci" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Fatih Tekeci

Aktarmaya hazır mıyız?

Ankara Hürriyet okurları... Gerek ‘Burada Okur Yazar’a gönderdikleri iletilerde... Gerek 207 02 00 no’lu ‘Şehir Hattı’mıza bıraktıkları sesli mesajlarda... Batıkent Metrosu’nda 16 Nisan’da(yarın) başlayacak ‘yeni düzenleme’yi soruyor.

Ve ekliyor: 

* Aktarma ücretli mi?
* Otobüsler nerede bekleyek?
* Otobüsler nasıl gidecek?
*
Son günlerde, kent içi toplu taşımayla ilgili en çok merak edilen konu bu.
Duymayanlar, kaçıranlar için...
Dün Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamayı paylaşıyorum.
Aynen şöyle:

2 AY SÜRECEK

* “Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılacak Keçiören Metrosu ile Batıkent Metrosu’nun bağlantı çalışmaları nedeniyle, Batıkent Metro hattında, 16 Nisan Cumartesi gününden itibaren 2 ay süreyle yeni düzenlemeye gidilecek.

AKTARMA ÜCRETSİZ

* Ulaştırma Bakanlığı’nın yapacağı çalışmalar süresince; Sincan ve Batıkent’ten metroya binen yolcular, Akköprü İstasyonu’nda inecek ve buradan ücretsiz otobüslerle sonraki istasyon olan AKM’ye taşınacak.

KORU-AKM HATTI

* Bir istasyondan diğerine otobüslerle taşınacak yolcular, daha sonra AKM İstasyonu’na kadar uzatılan Koru Metrosu’na binerek, Kızılay ve Koru istasyonlarına kadar ücretsiz olarak yolculuklarına devam edebilecekler. Yeni düzenleme, çift yönlü olarak aynı şekilde uygulanacak.”

16 NİSAN CUMARTESİ TARİFESİ:
Sincan’dan...
Metroya bindim.
Batıkent’te indim.
Batıkent’ten aktardım.
Akköprü’de indim.
Otobüse aktardım.
AKM’de indim.
Metroya aktardım.
Ve...
Kızılay.
*
İşte bu kadar basit.

SÖZÜ/ÖZÜ

KANUN VAR UYAN YOK

Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası’na, “65 yaş ücretsiz mi” diye defalarca sordum. Lakin cevap alamadım. Kanunlar Ankara’dan çıkıyor... Gel gelelim Ankara’da uygulanmıyor.
Mehmet ÖZDEMİR

KISA... KISA...

* Tunalı Hilmi Caddesi’nin, Bardacık Sokak ile kesiştiği noktada haftanın her günü, günün her saati trafik ihlâli yaşanıyor. Tek yön olan yolda, araçlar ters yönden seyrediyor. Özellikle sabah saatlerinde sokakta, Tunalı Hilmi Caddesi’ne katılma sırası oluşuyor. Zaman zaman 7-8 araç, ters yönde sırada bekliyor. Trafik akış yönünün yeniden ayarlanması gerekiyor.
Murat DURAN

* Küçükesat’ta, en son Çankaya Belediyesi’nin yaptığı kaldırım çalışmasının ardından cadde üzerine bir tane otobüs durağı yapılmadı. Nene Hatun girişinden Akay Caddesi’ne doğru bir tane yapılı durak yok. Yağmuru var, yaşlıları var... Bir de, belediyeler semtlerde yeni parklar yapıyor. Maalesef Küçükesat civarında bir tane ailemizle oturabileceğimiz parkımız yok.
Yılmaz BEKTAŞ

X