"Fatih Tekeci" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Fatih Tekeci" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Fatih Tekeci

Adı yürüyen kendi yürüten

Kentin ana arterlerinin öncelikli sorunları arasında, ‘üst geçit-alt geçit yetersizliği’, ‘kaldırımlar’ ve sık sık bozulan ‘asansörler-yürüyen merdivenler’ geliyor.

Adı yürüyen kendi yürüten

En çok sorun yaşanan üst geçit ve yürüyen merdivenlerden biri de Eskişehir Yolu’nda...
Okur Mahir Yavaş; yürüyen merdivenlerin çalışmadığı, kentlilerin ‘tabana kuvvet’ dediği, engelli ve yaşlıların ise binbir güçlük çektiği Armada AVM önündeki yürüyen merdivenle ilgili yetkililere şöyle sesleniyor:

ACİLEN TAMİR EDİLMELİ

“Yürüyen merdivenler çok sık arızalanıyor. Buna bir önlem alınmalı. Uzun süre çalışmaması ise daha büyük mağduriyetlere neden oluyor. Engelli, yaşlı ve hamileler merdiven çıkamıyor. İsminde ‘yürüyen’ geçen ancak uygulamada ‘yürüten’ bu merdivenler acilen tamir edilmeli.”

CİNNAH’TA KALDIRIMLAR İŞGAL ALTINDA

Cinnah Caddesi’ndeki kaldırıma -sarı şeritlerin tam ortasına- araçlarını park eden ‘sorumsuz’ kent sakinleri için söylenecek kelime bulmakta zorlanıyorum. Şehrin göbeğinde ve çok işlek bir yolda bu akıl almayacak durumu yetkililer hiç mi görmüyor, yoksa görüp de göz mü yumuyorlar?
Filiz EROL

SORUM VAR

'RİNG EZİYETİNİN KÂRI NE KADAR'

Ankara’daki toplu ulaşım araçlarını çok sık kullanan bir vatandaşım. Ulaşımdaki en büyük sorun, Çayyolu ve Sincan metrolarının hayata geçmesinin ardından uygulanan ring otobüs seferleri.
* Yolumuz 15-20 dakika kadar daha uzadı.
* Eskiden 10-15 dakikada bir gelen otobüslerimizi şu soğuk havalarda 1 saate kadar bekler olduk.
* Sincan gibi kalabalık bir yere en yoğun akşam saatlerinde bile 20 dakikada bir otobüs geliyor. Ve gelen araca sığıp da binemiyoruz.
* Balık istifi otobüslerde bir kadın olarak sürekli taciz edilme korkusuyla yolculuk ediyorum.
Benim merak ettiğim şu:
‘Bize bu cefayı reva gören Büyükşehir Belediyesi, ‘ring’ uygulamasına geçerek başlattığı ulaşım eziyetinden ne kadar kâr etti?’
Meltem YAVUZ

TEK YÖN MAĞDURU BİLKENT

Bilkent’te yaşayanlar adına yetkililere aşağıdaki duyurumu iletebilirseniz sevinirim.
Metro durağı açıldıktan sonra yapılan tek yön uygulaması nedeniyle, Bilkent’ten araçla metro durağına ve Diyanet İşleri Başkanlığı Camisi’ne gitmek imkansız hale geldi. Bilkent’ten metro durağına gitmek için ODTÜ Kavşağı’na kadar gidip, U dönüşü yaparak şehir trafiğine girilmesi gerekiyor.
Bu yazdığım güzergahı -uzun olduğu için- kullanmak yerine birçok sürücü ters yönden metro durağına yöneliyor. Tabi bu da trafikte tehlike yaratıyor. Çözüm içinse bir an evvel Bilkent ve Atatürk Hastanesi’nden metro durağına çıkış verilmeli. Düzenleme ile Bilkent’ten metro ve Diyanet Camisi’ne ulaşım da sağlanmış olacak.
Erdal KUL

OKUR YAZAR SORUN ÇÖZER

CANA GELMEDEN EKİPLER GELDİ

Okur Mehmet Gürer geçen hafta gönderdiği iletisinde, Çayyolu Ankaralılar Cadesi’nden geçen kaldırımdaki tehlikeye dikkat çekmiş ve sorunun çözülmesini istemişti. ‘Kaldırımdaki tuzaklar’ başlıklı yazı üzerine Büyükşehir Belediyesi ekipleri, her an bir yayanın canının yanmasına neden olabilecek tehlikeye karşı önlemini aldı.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI