"Fatih Tekeci" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Fatih Tekeci" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Fatih Tekeci

Vatandaştan Başkan Mustafa Tuna'ya ulaşım brifingi

13 Kasım 2017

Kentin ulaşım ağı belli:
Ankaray, metro, EGO, ÖHO, ÖTA, dolmuş, teleferik.
Tramvay, monoray, metrobüs var da...
Biz mi binmedik!
Bu yüzden hep söylerim:
Ankara’da toplu taşımanın çilesini binen bilir.

Yazının devamı...

Silaha ulaşmada avcılık bahanesi

10 Kasım 2017

Hürriyet’in ‘Bireysel silahlanmaya hayır’ diyerek gündeme taşıdığı haberleri yakından takip edenlerden biri de, Tüm Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği (TAAK) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erhan Özen.
*
TAAK’ın kuruluşu ta 1947 yılına dayanıyor.
Yani, ‘silahlanma’ konusunda sesine/görüşüne kulak verilmesi gereken bir dernek.
*
Okur Köşesi’ne gönderdiği iletisine, “Bilgisiz ve eğitimsiz kişilerin eline silah verilmesine kesinlikle karşıyız. Ancak, yasalarımızda büyük bir boşluk, eksiklik var” diye başlayan TAAK Başkanı Mahmut Erhan Özen, şu önemli bilgileri paylaşıyor:

Yazının devamı...

Tıbbi atıkların ormanda ne işi var?

6 Kasım 2017

Yazık.
Resmen çöplüğe çevirmişler.
*Kırmızı renkli poşetlere DİKKAT!
Zaten üzerinde de yazıyor.

Yazının devamı...

Akıllı elektrik sayaçlarında gözler yeniden EPDK’da

30 Ekim 2017

Manuel düzelttiklerimiz var.
Tabi, düzeltemediklerimiz de...
İşte onlardan biri:
Akıllı elektrik sayaçları.
*
Elektrik tüketiminde tasarruf yapmaya çalışan vatandaşlar, çok zamanlı tarife(gündüz-puant-gece) kullanıyor.
Elektriğin en ucuz olduğu zaman dilimi ise ‘gece’ tarifesi.

Yazının devamı...

Dumansız AŞTİ örnek olsun

23 Ekim 2017

Okurumuz Mehmet Gürer, “Peki ya AŞTİ’nin havası” diye başladığı iletisinde, önemli bir konuya dikkat çekmiş.
*
Her gün binlerce otobüsün giriş-çıkış yaptığı peronlarda egzoz dumanına bir de sigara dumanının eklendiğini kaydeden Mehmet Gürer, şu öneride bulunuyor:

İNSAN SAĞLIĞINI TEHDİT EDİYOR

“AŞTİ’nin özellikle de gidiş peronları resmen duman altında. Sigara içenlerin otobüs kalkmadan son nefesi çekip, dumanı araç içine bırakmaları da cabası... Bu bölgede hava kirliliği ölçümü yapılsa, insan sağlığını tehdit edecek düzeyde çıkacağına bahse girerim.
ÖNERİM ŞU: Mevcut halinde sigara içmenin serbest olduğu, AŞTİ’nin gidiş ve geliş peronlarındaki üstü kapalı alanlara ‘sigara yasağı’ konulmalı. ‘Dumansız hava sahası’ ile AŞTİ, Türkiye’nin diğer illerindeki terminallere de örnek olmalı.”

Yazının devamı...

Üzeri kapatılan problemler!

19 Ekim 2017

2 konuda şikâyeti var.
İletisi -özetiyle- şöyle:
(1)

YOL BOYU SU AKIYOR

“Çankaya Belediyesi, Reşatbey İlkokulu’nun bahçesine geçen yıl yüksek bir duvar ördü. İçini toprakla doldurup, üzerine de asfalt attı ve kapattı. Son 3-4 aydır örülen duvarın altından dışarıya su sızıyor. Her geçen gün artan sızıntı gölet oldu, yol boyu akıyor. Önümüz kış. Bu soruna ivedi çözüm getirilmezse, oluşacak buzdan dolayı büyük kaza ve belalar bizi beklemekte.

(2)

Yazının devamı...

Bu alt geçit can yakar!

13 Ekim 2017

Sorunun, TCDD’nin Başkentray çalışması sırasında yaptığı ‘hat genişletme’ çalışması sonrası ortaya çıktığını aktaran okurumuzun iletisi şöyle:

TIRABZANLAR KONULMADI

“Hat genişletme sırasında tünel(alt geçit) uzatıldı. Daha önce burada merdivenler ve kenarlarda demir tırabzanlar vardı, bunlar kaldırıldı. Ardından eğimi fazla bir rampa yapıldı, tırabzanlar ise konulmadı.

Yazının devamı...

Adalet koşusu

9 Ekim 2017

Ankara’da, parçalı haldeki 7 adliye arasında adalet aramanın zorluklarından bahseden avukat Mehmet Sena Taşdan, iletisinde şunları aktarıyor:
#aklınyolu1adliye
Biz, Ankara Barosu’na bağlı bir grup avukat olarak mevcut durumdan rahatsızlığımızı yıllardır belirtmemize ve bu konuda ilgili kurumlarla görüşmeler yapmamıza rağmen halen bir sonuç alamadık. Bu günlerde konuşulanlara bakarsak zaten daha önce çok katlı plazalara, otelden bozma binalara taşınan mahkemelerin yeniden başka yerlere taşınacağı iddiası gündemde. Bu plaza ve binalara verilen kiralar ile -ki kiralamalar uzun vadeli ve peşin- Başkent’e yakışan tek adliye yapılması kolay olacaktır. Biz Başkent’e yakışan tek adliye için #aklınyolu1adliye diyoruz ve demeye devam edeceğiz.”
*
Avukatlar, www.change.org internet adresinde, imza kampanyası da başlatmışlar.
‘Kente yakışan tek bir adliye’ isteyenlerin imza sayısı binin üzerinde.

GÜNÜN FOTOĞRAFI

Yazının devamı...