"Erdal Sağlam" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Erdal Sağlam" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Erdal Sağlam

Türkiye’nin liderleri Londra Borsası’nda

Londra Borsası’nda gong, gelecek vaat eden şirketleri bulma ve onları uluslararası arenaya taşımayı hedefleyen TÜRKONFED ile Londra Borsası ELITE Programı işbirliği ile yapılan ‘Türkiye’nin Yükselen Liderleri’ araştırması için çaldı.

Türkiye’nin liderleri Londra Borsası’nda

TÜRK Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Londra Borsası ELITE Program işbirliğiyle hazırlanan “Türkiye’nin Yükselen Liderleri” araştırması Londra Borsası’nda düzenlenen gong töreni ile uluslararası arenaya taşındı. Aynı zamanda TÜRKONFED ile Londra Borsası arasında 5 yıllık uzun dönemli işbirliği protokolü de imzalandı.

Londra Borsası’ndaki önceki günkü tanıtıma TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, Londra Borsası ELITE Program CEO’su Luca Peyrano, Birleşik Krallık Ticaret Elçisi Lord Janvrin, İngiltere İstanbul Başkonsolosu Judith Slater gibi Türk ve İngiliz kamu ve iş dünyasının önde gelen temsilcileri katıldı. Törende konuşan Kadooğlu, Londra Borsası’nın yenilikçi küçük ve orta ölçekli firmalara destek vermek amacıyla yürüttüğü ELITE programı ile işbirliklerinin 1. yılı olduğunu belirterek, “İşbirliğimiz kapsamında Türkiye’nin Yükselen Liderleri raporumuzu ve bu rapor içerisinde de kamuya açık verilere dayalı olarak son 3 yılda sürekli yüksek büyüme gösteren ilk 100 şirketten oluşan ‘Türkiye’nin İlham Veren Şirketleri’ ile 69 şirketten oluşan ‘Türkiye’nin İlham Veren Bilişim Şirketleri’ listelerini hazırladık. İşbirliğimizin ilk somut ürünü olan raporumuzun uluslararası tanıtımını Londra Borsası’nda yapmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Raporumuz bize ülkemizin yurtdışı pazarlara açılacak, gelecek vaat eden çok sayıda işletmesi olduğunu gösterdi” dedi.

Programı’nın, Türkiye ekonomisinin bel kemiğini oluşturan bu işletmelerin büyümesine yardımcı olmak amacıyla işbirliğini geleceğe taşıyacağını belirterek, şöyle konuştu: “Önümüzdeki yıl ELITE Türkiye’yi kurup, kurumsallaşmasını sağlayarak doğrudan ülkemizdeki şirketlere hizmet vermeyi planlıyoruz. Bu program ile finansman ve bilgiye erişim karşısındaki engelleri kaldırmaya yardımcı olarak, Türkiye’deki işletmelerin inovasyon yapmasını, sürdürülebilir büyümeyi yönlendirmesini ve hepimiz için fırsatlar yaratmasını sağlayacağız.”

Londra Borsası ELITE Program CEO’su Luca Peyrano ise Türkiye’nin çok önemli ve büyük bir pazar olduğunu vurgulayarak, “Gelecekte de hızlı büyüme gösterecek stratejik bir pazar olan Türkiye’deki işletmelerin kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Türkiye’ye güvenimiz tamdır. Hedefimiz ELITE Türkiye Programı’nın en etkin ELITE Programı olmasını sağlamaktır. TÜRKONFED ve ELITE bu anlamda işbirliğini geleceğe taşıma noktasında  ortak bir kararlılık sergilemektedir. Türkiye’deki işletmelerin ELITE Türkiye Programı ile gelişmeleri ve uluslararası pazarlara açılmasına yardımcı olacağız” dedi.

X