Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Kaybetmemek üzerine taktikler

KAYBETMEMENİN daha önemli olduğu bir karşılaşmaydı. Her iki takım da bu sebepten fazlaca temkinli oynadı.

Bu sebeple zevksiz, beklentinin aksine heyecansız bir karşılaşma oldu. Dün de söylemiştim, birbirlerini ezberlemiş bir oyuncu topluluğuyla, tanışalı bir iki hafta olmuş bir oyuncu grubunun maçıydı. Fakat her ne kadar da F.Bahçe topa daha çok hakim olsa da pozisyon üretemedi. Özellikle ikinci yarıda her iki takımın yaptığı oyuncu değişiklikleri de yenilmemek üzerine kuruluydu. Öyle ki maç iki üç saat daha uzasa sonuç değişmeyecekmiş gibi bir hava vardı. F.Bahçe’nin etkili silahı duran top. Sadece ilk yarıda bir kez fırsat oldu, o da Caner’in iyi vuruşuna rağmen gol olmadı. Maçın en iyi ismi şüphesiz Emre’ydi. Mehmet Topal ve Trabzonlu Waris’in de hakkını yememek lazım. Aydunus, zor bir atmosferde ufak hataları olsa da iyi niyetle maç yönetti.

BU NE SİNİR VAHİD HOCA

VAHİD Hoca önüne geleni fırçalamaya devam ediyor. İyi de bizim hakemlerimiz de ağaç kavuğundan çıkmadı ki. Vahid Hoca bu sinirine hakim olamazsa sezonun yarısından çoğunu tribünde geçirir... Zaten gergin olan Trabzon taraftarını bu tavırlarla ateşleyen bir hocaya, ligi Süleyman Seba Sezonu ilan edenler nasıl bir önlem alacaklar merak ediyorum. Başka maçları bilmem ama özellikle derbi maçlarında çubuklu forma F.Bahçe’nin olmazsa olmazıdır. Hele bu maç... Tam da çubuklu formanın maçıydı.

TOP 5

1-Küfürsüz diyemesek de, kavgasız biten bir Trabzon-Fenerbahçe derbisi.
2-Vahit Hoca’nın kulübede sinir topu şeklinde oyuna katılması.
3-Eskişehir’in başlattığı ‘bando’ akımının Trabzon’da da devam etmesi.
4-Defansın önünde oynayan Emre ve Mehmet’in müthiş uyumu.
5-Fenerbahçe’nin ofansının durduğu bir karşılaşma oldu.

MAÇIN ÜÇ ADAMI

Emre Belözoğlu–Mehmet Topal-Waris

X