Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Biz Fenerbahçeyiz ama...

HİÇBİR şey kolay değil... Bu, söz maçtan saatler önce Fenerbahçeli bir oyuncunun lafıdır.

İsmi bende saklı bu oyuncu “Antifener” operayonundan da bahsetti ama bu konuyu bu oyuncunun ismiyle birlikte zamanı gelince açıklayacağım. Konu şu: Fenerbahçe şampiyon olmasın da kim olursa olsun... Başka bir takım forması giyip, “Aman Fenerbahçe şampiyon olmasın” duygusuyla oynayan ne kadar futbolcu varsa, hepsi bu duruşunu sorgulamalı ve gözden geçirmelidir.

İKİ MİSLİ CEVAP

GELELİM maça; Baştan sona iyi oynadı Fener... Kazanmak için oynadı, iyi oynadı. Maç golsüz berabere bitse, Fenerbahçe puan kaybetse de, ne kimsenin öfkelenmeye ne de bu oyunculara kızmaya hakkı olmazdı. UEFA mali kriterleri içinde olup olmadığına emin olmadığım bir takımın bu denli mücadelesini, her daim görmek isterim doğrusu.
Tamam biz anladık... Estirilen bu gizli Fenerbahçe karşıtlığına “Dur” diyecek yok. Ama ne olursa olsun o şampiyonlukları alın teriyle kazanan bu oyuncular, durumun farkında olarak iki misli oynarak cevap veriyorlar...

TOP 5

1-Fenerbahçe‘nin takım olarak çok iyi mücadele ettiği ve istediği maç.
2-“Takım oyunu böyle oynanır” dedirten maç.
3-Kim ne derse desin, kendi liginde yabancılaştırılmış ve bu yüzden güçlenmiş bir geleneğin maçıydı.
4-Fenerbahçe taraftarının maça susadığı maç.
5-İsmail Hoca’ya perde arkasından yapılan yakıştırmalara rağmen teknik direktör olarak kazandığı maç...

MAÇIN ÜÇ ADAMI

Emre-Caner-Mert

X