"Engin Kratzer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Engin Kratzer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Engin Kratzer

Rus ruleti

KADINLAR tenisinde dünya sıralamasında ilk 20’de olan bir oyuncuyu ilk 100’de olan birinin yenmesi pek sürpriz sayılmıyor.

Bunun başlıca nedeni kadınların toplara çok sert vurabilmelerine rağmen vurdukları güç oranında kortta iyi ve süratli hareket edemiyor olmaları. Bu durumda gününde olan düşük sıralamadaki bir tenisçi, rahatlıkla favori birini yenebilmekte. Nitekim Avustralya Açık turnuvasının ilk turunda Ana Ivanovic dâhil sekiz seri başı kadın ilk turda elendi. Dünya 2 numara Maria Sharapova da elemelerden gelen Alexandra Panova’ya karşı üçüncü sette aleyhine olan iki maç sayısını ölümüne müdafaa etti ve adeta Rus ruleti gibi oynayıp ‘ölümden döndü.’ Sharapova’nın bu topları bir iki santim dışı sekse takribi 50 bin dolar ödül kazanacaktı. Şimdi ise Serena ile şampiyonluk maçına çıkacak. Kazanırsa 2.5, ikinci olur ise 1.150 milyon dolar kazanacak. Serena Williams uzun süre çöküşte olan Amerikan tenisini halen en iyi şekilde temsil ederken, bu turnuvada 3. turda 7 ABD’linin mücadele etmesi Amerika’nın tekrar eski günlerine dönebileceğinin bir göstergesi olabilir.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI