"Engin Kratzer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Engin Kratzer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Engin Kratzer

New York,Adana,İstanbul

SÜRPRİZLER, tarihi başarılar ve yarım asrı aşan etkinlik ile Amerika’dan Türkiye’ye tenis gündemimizde.

18 yaşındaki Adana doğumlu İpek Soylu kızımızın New York Amerika Açık Gençler Turnuvası’nda çiftler şampiyonu olması Türk tenisi için flaş bir olay. İpek bugün WTA Dünya Profesyonel Kadınlar sıralamasında ilk 300’de... Onun başarısı son yıllarda özelikle bayanlarımızın elde etmeye başladığı uluslararası kazanımların bir sonucudur.

Ancak Türk tenisi ulusal alanda iyi durumda değil. Bugünlerde Batman’da 18 yaş Türkiye Birinciliği oynanıyor. Sıkı durun, kızlardaki katılım sayısını açıklıyorum; toplam 8!.. Bu vahim durumda İpek’in yükü ve sorumluluğu daha da fazlalaşıyor. Çiftlerde kazandığı özgüven, doğru turnuva ve antrenman programı ile teklerde de üst sıralara çıkacağından eminim..

TED OPEN

Dile kolay, 66 yıldır düzenlenen ülkenin en köklü uluslararası etkinliği Tenis Eskrim Dağcılık Kulübü’nde devam ediyor. American Express istikralı bir şekilde ana sponsorluğunu 6. yılda da devam ettiriyor. Bu turnuva yarım asrı aşan bu süreçte devletten bir kuruş destek almadı. AMEX İstanbul Challenger Uluslararası Erkeler Turnuvası’nda birçok ünlü tenisçi, isim yapacak tenisçi, ayrıca tenisi meslek edinmiş gerçek profesyonel zihniyette tenisçileri izleyebilirsiniz. Bu hafta sonu TED kulübünde sadece spor değil, eğlence de var. Pazar günü tekler finalinden hemen sonra Ferhat Göçer konser konser verecek.

US OPEN

2014 US OPEN dünya tenis tarihine ‘’Sürpriz final isimleri’’ ile geçecek. Hırvat Marin Cilic ve Japon Kei Nishikori’nin Federer, Djokovic ve Murray’nin olduğu bir Grand Slam’de finalist olacağını kimse tahmin etmemiştir. Henüz 20 yaş ortalarında olan iki tenisçinin farklı oyun tarzlarının yanında en önemli ortak özellikleri güçlü kişilikleri. İkisi de oynadıkları bu finalin tesadüf olmadığını, zirvede kalabilmek için her şeyin daha yeni başladığını ve daha çok çalışmaları gerektiğinin bilincindeler.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI