"Engin Kratzer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Engin Kratzer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Engin Kratzer

Nadal yeniden şarj oldu!

RAFAEL Nadal eskiye göre daha iyi tenis oynuyor. Kupaya set kaybetmeden ulaştı. Rakipleri sadece 35 oyun alabildi. Peki ne oldu da 31 yaşındaki Nadal eskiye göre kortta daha diri ve etkili?.. 

Nadal’ı adeta tekrar şarj eden isim yeni antrenörü Carlos Moya. Aralık ayından beri Nadal ile çalışan Moya’nın yaptığı en büyük değişiklik tecrübeli tenisçiyi kortlardan biraz uzak tutmak oldu. Antrenman sürelerini kısalttı, buna karşın içeriğini yoğunlaştırdı. Nadal’ı sürekli ‘taze’ tutmaya çalıştı. Nadal, iki ay turnuvalardan uzak kaldı ve adeta yeniden şarj oldu.

Final maçına gelince... Wawrinka  bir türlü ritmini bulamadı. Nadal ise oyun ilerledikçe etkili vuruşlarını ve taktiksel planını ortaya koydu. Bütün düşündüklerini yaptı. Wawrinka zaman zaman etkili puanlar kazanıp seyirciyi coşturmaya çalıştı fakat bu çaba maçı çevirmeye yetmedi.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI