"Engin Kratzer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Engin Kratzer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Engin Kratzer

Federer’in sırrı

BİR Grand Slam finalinde üstat Roger Federer karşısında bu kadar çok basit hata yaparsan kazanma şansın imkansızlaşır.

Marin Cilic özellikle forehand’leri ile yaptığı hataların dışında, kendi kapasitesini fazlasıyla zorlayan vuruşlar denedi ve topların çoğunu sahanın dışına attı. Federer çok süratli gelen toplarda bile raketiyle inanılmaz uyum sağlıyor. Dün kortta Cilic değil başka bir isim de olsa Federer’in bu olağanüstü oyununa ayak uyduramayabilirdi.

SAKATLIĞIN VARSA SAHAYA ÇIKMA

Federer’de şu gerçeğe dikkat çekmek istiyorum. 35 yaşındaki ‘Ekselansları’, kariyerinde sakatlıktan dolayı sadece bir kez uzun ara verdi. Federer antrenman temposunu ve dinlenme süreleri teknik ekibiyle konuştuktan sonra belirliyor. Vücudunun kaldırabileceği kadar çalışıyor. Bakın bu Wimbledon’da sakatlıktan dolayı 10 sporcu maçlarını yarıda kesmek zorunda kaldı. Bunların arasında Novak Djokovic, Feliciano Lopez, Martin Klizan gibi üst düzey tenisçiler de vardı.

Roger Federer bu konuda çok hassas ve görüşü şöyle:

“Eğer bir oyuncu sakatsa ve buna rağmen sahaya çıkıyorsa doğru değil. Bir tenisçi, var olan bir sakatlıktan dolayı kortu terkediyorsa bu rakibe ve seyirciye saygısızlıktır.”

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI