"Engin Kratzer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Engin Kratzer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Engin Kratzer

En anlamlı turnuva Cumhuriyet Kızları

TENİS Eskrim Dağcılık Kulübü seneye seksen yaşına giriyor. Bu süre içerisinde ulusal, uluslararası çok sayıda etkinliği başlatıp bugüne kadar devam ettirerek sporumuza büyük katkıda bulundu.

Bu süreç içinde en anlamlı uluslararası etkinlik 16 yıldır aralıksız devam eden Fıratpen sponsorluğundaki Cumhuriyet Kızları turnuvası oldu.

 

Toplam yirmi beş bin dolar para ödüllü turnuvaya dünya kadın tenisinde Agnieszka Radwanska, Caroline Wozniacki, Simona Halep, Flavia Penetta gibi önemli isimlerin daha önce katılmış olması Fıratpen turnuvasına ayrı bir saygınlık kattı. 

 

OLUMLU GELİŞME

 

FIRATPEN ayrıca Türk tenisçilerimize de kısıtlı kapalı kort sezonunda kendi ülkelerinde ve kendi seyircisi önünde oynamaları için de önemli bir fırsat sağlamakta.

 

Çeyrek asırda sadece İpek Şenoğlu ve Çağla Büyükakçay teklerde finale çıkma başarısını göstermiş; ancak şampiyon olamamışlar.

 

Bu hafta devam eden Cumhuriyet Kızları turnuvasında ise dört tenisçimizden Başak Eraydın ve Pemra Özgen çeyrek finale kalırken, Ayla Aksu ve Berfu Cengiz ise son 8’e kalamadı.

 

Başak ve Ayla’nın güçlü oyuncuların bulunduğu ön elemeleri aşıp ana tabloda tur geçmeleri de kadın tenisimiz adına ayrıca olumlu bir gelişme.

 

PES ETMEYECEKSİN

 

SPORDA inancın, her ne pahasına olursa olsun mücadelenin, ne kadar önemli olduğuna dair bir çarpıcı örneğini bu turnuvada  İpek Soylu ile Ukraynalı Lyudmyla Kichenok ana tablo birinci tur maçında gördüm.

 

Başarılı tenisçimiz İpek rakibine 6-4; 7-6 gibi yakın bir skorla yenildi. İpek Soylu rakibini yenebilirdi, her iki sette de önemli fırsatları vardı.

 

Rakibi ise bundan birkaç hafta önce bu seneki US OPEN şampiyonu İtalyan Flavia Penetta’yı yenmişti.

 

Fakat Kichenok dün Pemra’nın üstün oyununa karşı koyamadı ve maçı 3 sette kaybetti.

 

Yıllar önce Türk tenisçilerimiz bir tur atladığında seviniyorduk.

 

Bugün ise tenisçilerimize yaptığımız kıyaslamalar dünya tenisin üst düzey standartlarında. 

 

Turnuva cumartesi günü finaller ile sona erecek.

 

Türk sporcularımızı finalde görebilmek için seyircilerimizin ve medyanın desteğine ihtiyacımız var. 

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI