"Engin Kratzer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Engin Kratzer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Engin Kratzer

Davis Cup başlarken...

Teniste, erkeklerin milli düzeyde ülkelerini temsil etikleri en prestijli turnuva Davis Cup’tır. 135 ülkeli organizasyonda Avrupa/Afrika 2. Grubu’ndaki Türkiye, bugün ve hafta sonu İsveç’le karşılaşacak.

İsveç, eski gücünde değil. En iyi adamları dünya sıralamasında 153. Tunus’u yenip çeyrek finale geldiler. İsveç’in Tunus’a karşı öne sürdüğü kadroda tekleri oynayan oyuncular onların 6. ve 7.’leri. İkisi de ilk 600’de. Çift takımları ise çok iddialı. Andreas Siljestrom çiftler sıralamasında 72’nci partneri Johan Brunstrom ise 83’ncü.

Biz ise G.Kıbrıs’ı yenip çeyrek finale çıktık. Takımda Marsel İlhan, Cem İlkel, Altuğ Çelikbilek ve Anıl Yüksel var. İsveç maçı öncesi hazırlık döneminde Altuğ, Antalya’da bir Future turnuvası kazandı. Cem ve Anıl da başka Future turnuvalarında final oynadı. Üçü de formda. Marsel ise, şu anda dünya sıralamasında 252’nci. Eski formundan uzak. Milli maçtaki performansı özgüvenini tekrar artırabilir.

1 VE 2 GELiYOR

İsveçliler genelde kazandıkları kadroyla devam eder, ama, bize karşı işi ciddiye aldılar. Bu sefer 1 nolu Elias Ymer, ve 2 nolu Christian Lindell’i getiriyorlar. Elias, 20 yaşında ve 154. sırada. Christian 29 yaşında ve 363’üncü. Çift takımları ise Tunus’a karşı oynayan ikili. Çiftleri kazanmamamız zor. Maçlar toprakta. Toprakta oynamayı biz istedik. Ne kadar doğru tercih olup olmadığını göreceğiz... Takımın kaptanlığını Davis Cup, tarihimizde en çok maç kazanmış isim olan Haluk Akkoyun yapacak. Davis Cup’ta en uzun süre oynayan Alaaddin Karagöz ise tecrübesi ile takımımıza destek verecek. Maç Manavgat Club Ali Bey’de olacak. Ali Bey yönetimi bu tarz uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmakta çok tecrübeli. Biz kazanırsak tenis tarihinde ilk kez yarı finale çıkmış olacağız

 

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI