"Duygu Sedefoğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Duygu Sedefoğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Duygu Sedefoğlu

“İsyan” dedi, kırdı geçirdi…

Bu haftaki röportaj konuğum Ahmet Parlak. Mersinli, 28 yaşında… O kadar açık ki “Babam varlıklıymış ama ben doğunca her şey bitmiş” diye pat pat söylüyor. Geçen sene söylediği ve 1 milyon tık alan İsyan şarkısı O Ses Türkiye’de de yayınlanınca kırdı geçirdi lafı tam yerinde olur.

“İsyan” dedi, kırdı geçirdi…

( Fotoğraf: İbrahim MEŞE - DHA )

Tam bir alışveriş tutkunu, Acun Medya’dan arandığında da zaten alışveriş yapıyormuş.  “Ben bir ulaşıma bir de otele çok para vermem, gereksiz geliyor. Tarlabaşı’nda kalırım daha çok alış veriş yaparım diyor.” Bir erkekten bu kadar alışveriş kelimesini duymak beni şaşırtıyor da şaşırtıyor. Nerede ne indirim var hepsini de biliyor.

 Mersin’de sahil yolunda babasıyla beraber işlettikleri bir restoranları var. Parlak Ocak Başı…

Hakan Altun ve Ebru Gündeş, Yıldız Tilbe üçlüsü dilinden düşmüyor. Özellikle de Hakan Altun.

 

Yarışmanın hemen ertesi günü telefonlaştık, geçtiğimiz Salı öğlen de bir araya geldik. Buyurun beraber okuyalım “İsyan” şarkısıyla kırıp geçiren Ahmet Parlak kimmiş.

 

Ahmet Parlak kimdir biraz sizi tanıyalım?

1987 Mersin, Bahçe mahallesi doğumluyum. Lise mezunuyum. Liseden sonra Açık Öğretim ’den üniversiteye başladım, askerlik için. Ama o kitaplar arabanın arkasında gitti gitti geldi.

Neden askerlik için, askerlikten kaçmak mı?

Hayır, yanlış anlaşılma olmasın. Ben ailenin tek erkek çocuğuyum, geldiğim yer belli bu ocak başının arka sokaklarında yumurta sattım, kravat sattım. Benim babam varlıktan yokluğa düşüyor. Ben aileye uğursuz gelmişim, düşünsenize her şey çok iyiyken birden kötü oluyor.

Kaç çocuktan sonra siz gelmişsiniz?

Öyle çok çocuklu aile değil, bir ablam var.

Bu kanıya nasıl varıyorsunuz?

Aile içinde de bunu diyorum babam bana “Allah bana seni vermiş, daha ne versin” diyor. Askerliğe dönersek yeniden, ben 16 yaşında bir düzen kurdum, 7 yaşında dayımın poşetci dükkânında çalışmaya başladım. 6-7 sene orada çalıştım. Sonra 99 yılından beri çarşıda faaliyette olan diğer Parlak Ocakbaşı’mızda çalışmaya başladım. Bir dönem Mersin idman Yurdu’nun alt yapısında oynadım. Ama sonra olmadı futbolculuk.

Kafa ticarete mi daha ağır bastı?

Aynen öyle oldu. Bir de babadan harçlık almak öyle kolay değildi benim için. Kendi harçlığımı kendim çıkarırdım.

Nerede patladı olay?

Karaduvar’da salaş bir mekânda arkadaşlarla sofra kurduk, muhabbet ediyoruz. Hadi  söyle dediler, öyle dost ortamında söyledik. Aslında ondan önce de bir dolu videom var internette. Mesela Hakan Altun’un “Gül belalıdır” şarkısı çok severim, onu da ekledim 1 milyon tıkı vardı.

Hani insan bazen bir şeyleri hisseder ya, siz de bu videolardan “Patlayacak” dediniz mi?

Aslında bu video zaten patlamıştı, zaten biliniyordu. Sadece medyaya düşmemişti. Yoksa zaten Mersin’de herkes Ahmet Parlak diye biliyordu.

Yarışmacı olacak mısınız?

Hayır, olmam olamam. Benim yapım biraz farklı. 3 tane bestem var benim mesela bunları yarışmalara katılarak değil de profesyonel eğitim alıp, çalışıp yapmak isterim.

En sevdiğiniz şarkıcılar?

Hakan Altun! Herkesin çok seslendirmediği bilmediği şarkılarını bilirim.

“Dembaba Dembaba…” Bunu da söyleyin tam olsun!

(Gülüyor) Ben Fenerbahçeliyim. Hakan Altun, Sneijder de dese, Muslera da dese başımın tacıdır.

Bestelerinizi hangi şarkıcılar seslendirsin isterseniz?

Birini Hakan Altun okusun, kesin isterim.

Ebru Gündeş?

Rüyamda görsem inanmazdım onunla düet yapacağımızı.

“İsyan” dedi, kırdı geçirdi…

Nasıl oldu?

Herkes bilerek gittiğimi sandı.

Nasıl yani, Mersin’den kalkıp gitmediniz mi?

Hayır, bunu birçok kişi öyle sanıyor. Benim 30-40 tane sahnede giydiğim gömleğim var, oraya gideceğimi bilsem öyle mi giyinirdim. Biz arkadaşımla outletlerin olduğu bir yerde alışveriş yapıyoruz. Bende çocukluğumdan beri kıyafet hastalığı var. Aç kalayım ama kıyafetim olsun. Mesela bir ayakkabı mı beğendim 1 hafta boyunca o paraya dokunmam, dışarda yemek yemezdim ki bir gün daha geç kavuşmayayım o ayakkabıya diye. Neyse arkadaşla alışveriş yapıyoruz, sosyal medyadan mesaj geldi. “Size ulaşmam gerekiyor, irtibat numarası verir misiniz?” diye.

Eee sonra?

20 gün önceden biz biletlerimizi almıştık. Kız arkadaşım da İstanbul’da yaşıyor. Gittiğimin ikinci günü mesaj geldi. Sonra da konuştuk ben kitlendim. Sonra tamam dedik. Arkadaşım Aşkın kafamı yedi, “Hadi gidelim, saçmalama” diye. Sonra bana “Konum atın biz sizi gelip alalım” dediler. Gökhan Ağabey olmasaydı bunların hiçbiri olmazdı. Gerçekten iyi ki onu tanıdım. Ekranda görünenler için hep yapmacık denilir ya, onun ekranda da yapmacık olmadığını anlıyorsun gerçekte görünce bambaşka diyorsun.

Tanışmaya mı gidiyorsunuz sandınız?

Aynen öyle, ben sahneye çıkacağımı bilmiyordum.

Planlarınızda bir ön ayak durumu oldu mu?

Olabilir. Sigarayı bırakmak istiyorum, bırakabilirim. Şan dersi istiyordum, başlayabilirim.

Stres ne durumdaydı?

Sabah alışverişe diye çıkıyorsun 2 saat sonra karşında sanatçıların olduğu sahnedesin, diz kapaklarım titredi! Kalp atışımı boğazımda hissettim. Benim için güzel bir anı oldu. Öncesinde Acun Bey ile tanıştık “Biz burada kimseyi üzmeyiz, merak etme” dedi. Beni gerçekten on numara ağırladılar.

Bir teklif yapıldı mı?

Hayır. Öyle bir şey olsa gitmeyi çok isterim. Üç Adam’a, Beyaz Show’a gitmeyi çok isterim.

Son olarak eklemek istedikleriniz neler?

Çok teşekkürler, sizi de iyi ki tanıdım. Herkese çok çok teşekkür ederim. 

X