"Can Aydoğmuş" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Can Aydoğmuş" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Can Aydoğmuş

Atalarımız bizimle yaşıyor

Ailenin saf sevgisinden herkese merhaba...

 

Hepimiz için ailelerimizin önemi çok büyük. Kimimiz ailesini çok severken, kimimiz ailesinden nefret ettiğini düşünüyor. Düşünüyor diyorum çünkü gerçekte nefretin bile altında çok büyük bir sevgi vardır. O öyle bir sevgidir ki adeta temellerimizi oluşturu

O sevgiden dolayı ailemizdeki insanların hastalıklarını tekrar eder, onların yaşadıkları deneyimleri yaşamaya başlarız.

Onları onaylamasakta ailemize karşı duyduğumuz aidiyet duygusu ve derinlerde yatan sevgi, bizim yaşamımızı kontrolümüzün dışındaki bir noktaya taşıyabilir.

Tabi bu sevgi her zaman oradadır lakin akışta mıdır diye sormak lazım. Eğer aile içinde sevgi akışı yoksa, yaşanılan acılar sevgiyi hissetmeye karşı kişileri durduruyorsa, o zaman bir şeyler yapılmalıdır. Çünkü eğer bir ailede sevgi akışı yoksa o aile maddi ve manevi sorunlar yaşamaya başlar...

Hastalıklar, acılar, mutsuzluk ortaya çıkar. Bu sevgi akışının sağlanması için bazen tek bir kişinin tutumu bile çok etkili olabilir.

Bunun başlangıç noktalarından bir tanesi kabullenmektir. Her şeyi ve herkesi olduğu gibi kabullenmek. Kabul etmediğimiz dışladığımız herşey aile çemberimizde eksik bir halkayı ve kırılmayı ortaya çıkarır.

Ailemizdeki ve atalarımızdaki herşeyi olduğu gibi kabullendiğimiz zaman, adeta bütünleniriz.

Unutmamamız gereken bir şey varsa o da onlar olmazsa biz olamazdık. Onlar bizden büyükler bizler küçüğüz. Küçüklüğümüzün ve onların büyüklüğünün farkında olarak, her daim sevgi içinde, kendi merkezimizde ve kendi gücümüzde durmalıyız.

14 nesil boyunca ailelerde yaşanılan tecavüzler, cinayetler, göçler, iflaslar, suçluluk, öfke, aşk acısı, sağlık sorunları, maddi ve manevi sıkıntılar onlar ile beraber toprağa gitmiyor. Gelecek nesillere aktarılıyor hem de tam olarak 14 neslimizin hepsi ile bağlantı halindeyiz. Bu bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek.

Duygularımızın düşüncelerimizin %98’inin bize ait olmadığını söyleyenler de var.

Tabi sadece ailemiz değil, kolektif bilinç, toplum bilinci ve yaşadığımız şehrin bilinci de yaşamımızı etkiliyor.

Bunun yanında astrolojik etkilerden ve Dünya’daki çeşitli frekans akımlarından da etkileniyoruz.

Ay dolunay konumunu aldığı zaman koskocaman okyanusları bile etkilediğine göre, % 70‘i su olan insan bedeninin etkilenmemesi mümkün değil.

Genetik alanlarımızda aslında yaşadığımız herşeyin bilgisi var. Peki sizin ailenizden taşıdığınız genetik bilgiler neler? Sizin yaşamınız ile ailenizin ortak yönleri neler? Bunları araştırın ve farkındalık elde edin. Unutmayın farkındalık karanlık bir odadaki ışıktır.

Sevginin ışığının kaynağı sizinle yeter ki o ışığı hayatınıza davet edin..

Sizi seven bir Can...

X