"Bülent Katarcı" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Bülent Katarcı" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Bülent Katarcı

Sağlık turizmine daha çok yatırım yapılmalı

İZMİR İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdülaziz Ediz, İzmir’in on bin civarında “Medikal Turist” ile 5’inci sırada yer aldığını açıkladı. Ediz, konuyla ilgili şu bilgileri verdi:
“Son yıllarda sağlık turizmi için İzmir’e gelenlerin sayısı artış gösterdi. Medikal turiz geleceğe yönelik büyük umutlar vadediyor. Yeter ki, güçlü stratejiler belirlenip uygulanabilsin. Ülkemize gelen hastaların çoğunluğu özel hastaneleri tercih ediyor. Özel hastanelerin daha kaliteli ve rekabete dayalı hizmet sunması, daha fazla tanıtım yapması gibi nedenlerden dolayı ön plana çıktığı söylenebilir. İzmir, sağlık turizmi pazarından yeterince faydalanamamaktadır. Bu nedenle, sağlık yatırımlarının artırılması, uluslararası standartlarda ve akreditasyon belgesi alarak hizmet veren hastane sayısı artırılmalıdır. Sağlık turizminde hedef ülkelere yönelik tanıtım ve işbirliği faaliyetlerine ağırlık verilmelidir. Bu konuda verilen teşviklerden azami oranda yararlanılmaya çalışılmalıdır.”

Özel Ege Onkoloji’de yeni yıl
İZMİR ve Ege Bölgesi’nde kanser hastalarına hizmet sunan Özel Ege Onkoloji Tıp Merkezi çalışanları yeni yıla pasta keserek “merhaba” dedi. Yeni yılı doktor ve çalışanları ile kutlayan merkezin kurucuları Tümay ve Tuncay Gökçe kardeşler birlik beraberlik çağrısı yaptı. Dr. Tümay Gökçe 2015 yılının herkese uğurlu ve huzurlu gelmesini diledi, “2014 yılında personelimizle ben, değil biz anlayışıyla çalıştık. 2015 yılında da bu anlayışımız sürecek. Hastalarımız bu yıl da aynı konfor ve güler yüzle karşılanacak. Amacımız çalışanlarımızın A’dan Z’ye bu enerji ve anlayışla hareket etmesidir” dedi. Dr. İlker Karadoğu da, “İzmir ve Ege Bölgesi’nde tek olan tomoterapi cihazını getirerek kanser hastalarının tedavisinde altın vuruş imkanı sağladık. Tomoterapi cihazı vücuttaki tümörü görüp yok ederken diğer organlara hasar vermiyor” dedi.

X