"Bülent Katarcı" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Bülent Katarcı" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Bülent Katarcı

Ege Labaratuvarı'ndan yeni yılda büyük hizmet

EGE Laboratuvarı, yeni yılda yeni cihazlarla büyüyecek. Ege Lab Genel Müdürü Dr. Serdar Canko, yapılacak çalışmaları şöyle aktardı; “Bünyemizde hizmet verecek olan Tıbbi Genetik, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Genetik Tanı Merkezi sayesinde genetiğe bağlı hastalıklara zamanında ve yerinde müdahale yapılabilecek. Son derece modern şekilde dizayn edilen laboratuvarlarımız deneyimli ve tecrübeli hekimlerimizin katkıları ile son derece süratli ve güvenilir sonuçlar elde etmek için Ocak ayı içinde İzmir’de ilk LS-MS tam otomatik cihazını kuruyor. Bu sistemle ayrıca tüm metabolik ve endokrin hastalıklarla ilgili şu anda kimsenin yapmadığı tetkiklerin hepsini günlük olarak yapma noktasına geleceğiz. Böylece hastalar İstanbul’a tetkik göndermekten kurtulacaklar."
Ege Labaratuvarından yeni yılda büyük hizmet
Eldem tıp camiasını yasa boğdu
45 yıllık Doktor Ahat Eldem iki yıldır mücadele ettiği kansere yenik düştü. Alsancak Hocazade Camii’nde yapılan cenaze törenine mezun olduğu ve uzun yıllar çalıştığı Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinin Cerrahları ve Özel Tınaztepe Hastanesi ile Buca Tıp Merkezinin doktor ve çalışanları yanlız bırakmadı. Emekli olduktan sonra 2002 yılından bu yana da Buca Tıp Merkezi’nde çalışan Dr. Ahat Eldem, meme cerrahisinde yaptığı başarılı ameliyatlarla dikkat çekmişti. Tınaztepe Hastanesi’nin kurucusu ve Buca Tıp Merkezi’nin Koordinatörü Dr. Mehmet Bektur, da son yolculuğuna uğurlanan Dr.Ahat Eldem’i yanlız bırakmadı. Dr.Bektur ”Ahat hocamız çok iyi bir cerrah olmanın yanısıra çok iyi bir insandı. Ölümü hepimizi üzdü, yakınlarına sabır diliyorum. Tıp camiasının başı sağolsun” dedi.
Ege Labaratuvarından yeni yılda büyük hizmet

X