"Bilge Egemen" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Bilge Egemen" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Bilge Egemen

Ye, iç, eğlen, gül, oyna

“Ne bir kürk ister bu şen gönlüm... Ne bir han ne de saraaaay lara lay la lalalay” dizeleri kafamda dans ederken, uyanıverdim.

Hayırdır dedim sabah, sabah... Dönüp içimdeki yersiz pür neşeye bakarak.
Herhalde Yeliz, ben uyurken beynime misafirliğe gelmiş. Konserler verip ruhumu şenlendirmiş.
Neyse ki, “Bu ne dünya kardeşim böyle?”diye acı acı hesap sormadan, şarkının sadece nakaratlarını bırakıp gitmiş.
Böyle bir rüyayı öncelikle baş tacı eder, sonra da işaret sayarım sevgili okur. Dolayısıyla bugünkü tepsimde sizlere acılı ve acıklı hikayeler değil, sadece gökkuşağı renklerinde ve lay lay lom şekerlemeler sunacağım. Lütfen önden buyurun...


İZMİR’DE BİR KARADENİZ
İnstagram fenomeni Gezginkereviz (Deniz Sarıhanlıoğlu) ve İzmir aşığı Erhan Gölbey “Gel seni öğle yemeğine Karadeniz’e götürelim” dediler. “Cık cık... Bu ne lüks, bu ne şımarıklıktır bir öğle yemeği için onca masraf kardeşim” diye düşünürken ben ve tam da biz Alsancak Gül Sokak’ta yürümekteyken, “İşte” dediler, “Karadeniz’e geldik!”
Sonra yeni açılan Obi adlı restorandan içeri girdik. Meğer Cengiz Yavaş, oğulları Can ve Cem’le birlikte Karadeniz mutfağını İzmir’e getirmiş. Karalahana çorbası mı içelim, İspir fasulyesi mi yiyelim yoksa turşu kavurma mı isteyelim diye tam da çıldırmışken biz, sonunda az az ortaya söyleyip paylaşmaya karar verdik. Çok da iyi ettik. Obi’nin yemeklerine de uygun fiyatlarına da bayıldık.


PARİS HİLTON’DAN GÜZELLİK TAVSİYELERİ
“W” dergisi Paris Hilton’dan “kadınlık” tavsiyeleri almış ki aşağı yukarı şöyle şeyler söylüyor:
- Her zaman topuklu ayakkabı giy, pembeden vazgeçme, kot ve tişört aman aman ne güzel, falan filan...
Buraya kadar iyi, güzel, hoş. Fakat Hilton “En yakın dostlarınız en iyi aksesuarınız unutmayın” deyip köpekleriyle de poz vermiş. Pes.
Köpekleri aynen Paris Hilton gibi aksesuar görüp bir heves bahçelerinde beslemeye başlayanlar vardır hani. Sonra kış gelirken sıkılırlar. Evin içine almak istemedikleri için köpeği, sokağa bırakırlar. Cins cins sahipsiz köpekler dolaşmaya başlar özellikle yazlık yerlerde.
Bak yaz bitiyor. Aynı filmi bu sonbaharda ne olur yaşamayalım yine.

X