"Başak Dizer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Başak Dizer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Başak Dizer

Yazlık pabuçlar geldi!

Bu yazın iki hâkimi var: Loafer ve espadril. Peki hangi modeli, nasıl ortamlarda, ne ile giymeli? Rehberimize göz atın!

Yaz ayları için üretilen öyle tekstil ürünleri vardır ki, yaz sonunda bir bakmışsınız sadece onları giymişsiniz. İşte ‘loafer’ ve ‘espadriller’ de bu yaz ayağınızda paralanacak şekilde rahat, efektif ve son derece yazlık seçimlerdir. Erkekler öyle rahat eder ki mokasen ayakkabılarla, dolayısıyla da çorap giymeye gerek bile duymazlar. Bu sayede yaz sıcakları ayaklarda oldukça konforlu geçer. Bu sezon iki tarz ayakkabıdan da mutlaka edinin. Ama öncesinde bu iki modeli tanıyalım:

◊ ‘Loafer’ yani ince deri ya da süetten yapılan, lastik tabanlı, kolayca kıvrılan hafif ayakkabılardandır. ‘Car Shoe’ da denilen bu ayakkabıların müdavimi olabilirsiniz.

◊ Espadril ise yine aynı tarz, keten ya da koton hava alan kumaştan, hasır tabanlı hafif, yazlık ayakkabılardır.

Her ikisi de oldukça pratik, giy-çıkar tarzında her yazlık kombinin altına giyilebilir. Ayrıca bir avantajı da koton ve süet olduğundan her renk, her ton üretilmiştir. Lacivert, beyaz, açık mavi ya da açık gri en garanti seçim olacaktır.

Yazlık pabuçlar geldi

BUNLARA DİKKAT EDİN

Espadrillerinizi daha günlük ve rahat ortamlarda, loafer'larınızı gece kombinlerinizle giyin.

Loafer’ların plastikten yapılanlar, teknede de plajda da giyilebilir.

Espadril jean şortlarınız, kısa paça ve keten pantolonlarınızın altına yakışır.

İkisini de çorapsız giymeyi unutmayın.

Espadriller her ofis ortamına uygun olmayabilir, dikkat!

Yazlık pabuçlar geldi

Nereden alacaksınız: İnci, Ralph Lauren, Hugo Boss, Divarese, Hotiç, Matraş, Zara, Network, H&M, Hogan, Derimod, Lumberjack, Prada, W collection, Beymen, Tween, Pierre Cardin, Fred Perry, Avva ve Tommy Hilfiger’a mutlaka uğrayın.

 

+ Lacivert, mavi, asker yeşili ya da çizgili modeller her kombine uyum sağlar.

- Kırmızı loafer’lar demode. Uzak durun.

 

X
YAZARIN DİĞER YAZILARI