"Başak Dizer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Başak Dizer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Başak Dizer

Sıcakta şıklık

Yaz davetlerinde hem trendlere hem havaya uygun giyinmenin püf noktaları burada...

Sıcakta şıklık
Yazın en çok gelen sorulardan biri çok şık davetlere, yaz ve sahil düğünlerine ceket ve takım giymek istemeyen erkeklerin ne giymesi gerektiği ile ilgili. İşte AVVA sezon imaj görselinden bir kare... Beyaz gömlek, demirbaş olması kaydıyla, tek yelek ve takımı bu tarz okazyonlar ve sıcakta şıklık için doğru bir karar. Bu kombinde gördüğümüz küçük hâkim yaka beyaz gömlek ve kruvaze yelek ise bu senenin trendlerine en uygun yeniliklerden. Bu yelekle kısa paça, normal kesim bir kumaş pantolon ve çorapsız loafer ayakkabılar en doğru kombin olur.

SORUN, ANLATAYIM

Her hafta stil ile ilgili sorularınızı yanıtlıyorum. Mail atmanız yeterli!

Soru: Kravat ve mendili aynı anda kullanırken nelere dikkat etmek önemli?

Cevap: Mendil ve kravat ikilisi son beş sezondur çok revaçta. O sebeple yerinizde olsam 5-6 takım yapmaya çalışırım. Dikkat edilecek konu kumaşıdır. Saten parlak kravat ve tamamen aynı renkte saten parlak mendil asla almayın. Hatta kravat ve mendil asla bire bir aynı desen ve renk olmasın. Yazın ipek olanları, kışın yünlü olanları tercih edin. Kravat ve mendil aynı anda
desenli olabilir ama bu şekilde en azından renk kombinasyonları çok farklı olmasın. Şık gecelerde smokin ve siyah takımınızla beyaz koton kare bir mendil takın.
Sıcakta şıklık
Benim önerim

Mavi markası, ‘Indigo Turtles’ projesiyle, Ekolojik Araştırmalar Derneği’nin (EKAD) çalışmalarına destek veriyor. Nesli tükenmekte olan denizkaplumbağalarını koruyorlar. Bu projeyle Akdeniz Caretta Caretta’ların yaşatılması hedefleniyor.Sıcakta şıklıkNe bu garanticilik?
Eski sporcu Alex Rodriguez sevgilisi Jennifer Lopez ile mutluluk pozları verdi. Sporcu olduğundan mıdır bilmiyorum ama her etkinlikte siyah ya da lacivert takımla görüyorum. Hep garantici davranıyor. Jennifer Lopez gibi son modaya uygun giyinen, sıradışı, seksi ve orijinal seçimler yapan birinin yanında sıradan görünüyor.Sıcakta şıklık

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI