"Başak Dizer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Başak Dizer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Başak Dizer

Yeni tarz trençkotlar

Klasik şıklığını simgeleyen ve erkek gardırobunun en önemli yatırımı sayılacak ürünüdür trençkotlar. Fakat bu sezon, efsane parçada bazı yenilikler var...

Trençkot deyince aklımıza hemen Humprey Bogart’ın ‘Casablanca’ filmi ve Burberry’nin içi ekoseli bej trençkotları geliyor. Fakat bu sezon trençkot modası o kadar yayıldı ki, her mağazada bir yenisine rastlıyoruz. Yenisi dememdeki sebep, o kadar moda oldular ki, bu sezon trençkotlar biraz şekil ve malzeme de değiştirdiler. Trençkotun 2016-17 modellerine bakalım... Bu sezon klasik trençkotlar dünyasında ne yenilikler gördüm, aktarıyorum...

 

Yeni tarz trençkotlar

 

DERİDEN: Oldukça ince ve mat deriden, beli kuşaklı, kalça altında biten düğmeli trençkotlara, ‘2017 sürprizi’ diyebilirsiniz. Jean’lerin üstüne bir gece kombini oluşturacak kadar erkeksi ve asi duruyor. Jean üstü ister beyaz gömlek, ister tişört, ister balıkçı yaka kazak ile kombinleyin.

 

YAKASI FARKLI RENKTE: Bu size bir trençkotu hem siyahlarla hem toprak tonlarıyla giymenizi sağlayacak bir detay. Oldukça yeni bir detay. Aynı kesimde bir trençkot modelini, çok kullanımlı şekilde almış olacaksınız. ’Smart casual’ kombinleriniz için biçilmiş kaftan.

 

YAĞMURLUK KUMAŞINDAN: Daha baharlık bir seçim ama tam da çantalara sığmalık. Katlayınca yer tutmayan, rüzgârlık trençkotlar, hafta sonu her daim yanınızda ya da arabanızda bulunması gerekenlerden. Koyu gri ya da siyah her kıyafetinizle olur ama kalın yünlü kazak üstüne iyi durmayacaktır.

 

METAL DÜĞMELİ MİLİTER: Kruvaze ceket bu sene çok moda. Trençkot modelini alın, askeri yeşil renginde ve metal düğmeli yapın, oldukça moda militer trençkotlar çıkar. Yine jean ya da khaki koton pantolonlar ve postallarla deneyin. Bere ve deri eldivenler bu kombinlere çok yakışacaktır.

 

İÇİ YÜNLÜ VE KALIN: Beli kuşaklı trençkot modelini bu sene çok daha gramajlı kalın kumaşlara uygulamışlar. Trençkot modeli bana çok yakışır diyorsanız soğuk kış günleri için kalın olanlarını deneyin.

 

Yeni tarz trençkotlar

X
YAZARIN DİĞER YAZILARI