"Başak Dizer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Başak Dizer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Başak Dizer

Ye paltom ye

O, gardırobun aile büyüğü, en ağır abisi, en hakikatlı parçası.

Kış aylarında bir erkeğin stilinin en önemli kozu. Paltolardan bahsediyoruz. Peki spor mu, şık mı? Hangi stile ne tarz model yakışır?

Kabul edelim: Paltolar erkeklere kadınlardan daha çok yakışıyor. Ama doğru modeli seçmek de çok önemli. Genel bir bilgi için palto trendlerine ve bu sezon vitrinlerde neler var ona bir göz atalım. Kendi içlerinde şık ve spor şehir erkeklerini ve neyle neyi giyeceğini görelim.

Tarzınız sporsa, paltolara çok iş düşüyor:
• Kalçanın hemen altında biten kabanlar ve kısa, bel altında biten montlar kurtarıcınız olacaktır. En güzel örnekleri Mavi, Gap, Diesel, Scotch&Soda, U.S Polo Assn. ve Tommy Hilfiger’da. Cepleri ön planda ve fermuar detaylı, içi yünlü ya da elyaflı, kapitone kaban ve montlar da, görüntüsünden çok kullanışlı olmasına uğraşılmış çok yönlü tasarımlar. Üstelik hem iş hem de günlük rutin hayatta, hafta sonları da giyilebilecek pratik ve rahat ürünler. Bakınız Mavi, Gap, Diesel, Scotch&Soda, U.S Polo Assn. ve Tommy Hilfiger’de çok şık parçaları bulabilirsiniz.

• Bol cepli, fermuarlı av kabanları ve havacı montları, jeanler, slim fit khaki pantolonlarla rahatça giyebilirsiniz. Fakat daha farklı bir görüntü elde etmek için bu sezon siyahtan farklı olarak bu kabanların lacivert, haki, nefti yeşil, kahve ve camel renklerini bulmanız mümkün. Barbour‘ın klasik içi ekoseli av kabanları, Belstaff ın beli kemerli yada palaskalı av kabanları, Moncler kaz tüyü montları, Ralph Lauren de bulabileceğiniz daha şıkça kabanlar, Hugo Boss’un kapitone belden kemerli büyük cepli kabanları ve yine bol cepli, yünlü, yakası çıkabilen, deri, havacı montları sezonun diğer önemli parçaları.


Şıklık sizin için ön plandaysa, Rus akserlerinden ilham alın.
• Rus etkisi dediğimizde aklınıza kar ve soğuk geldi değil mi? Bu trendin en önemli parçaları yün detaylı, kapişonlu ağır paltolar, cep ve fermuar detaylı askeri temalı parkalar, içi yünlü ve kapitoneli kar montları,napalar ve Eskimo paltoları. Ama asker yeşili parkalardan uzak durun, demode olmaya aday.

• Muntazam dikilmiş, geleneksel ama çok şık trençkotlar, her sezon giyilir. Ama kara kış için kaşe veya yünlü, dizin hemen üstünde biten kabanlar iae farklı bir alternatif: Klasik ve çalışan erkeğin gardırobunda bulunması gereken, takım elbise üzerine de çok yakışan bu tarz paltolar, ister nano–teknolojik, yağmuru ve rüzgarı geçirmeyen kumaştan, ister kalın kaşe ve yün kumaştan olsun, bütün kış sezonunun vazgeçilmezi olur. Deriden trençkotu Network, QUE markalarında bulabilirsiniz. Seçiminiz kaşe palto ise, beli kemerli olanları seçin. Tween, Massimo Dutti,H&M, Ramsey ve Kip’e e bir bakın.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI