"Başak Dizer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Başak Dizer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Başak Dizer

Onu film yıldızına çevirin

Yanınızda Humphrey Bogard, olmadı George Clooney tarzı bir erkekle gezmek istemez misiniz? Erkek arkadaşınız, kocanız, oğlunuz ya da babanıza yeni bir tarz yaratarak onu Hollywood starına çevirebilirsiniz. İşte ‘stil sahibi’ bir dolapta olması gerekenler

Onu film yıldızına çevirin

Biz kadınlar alışveriş ve kıyafet söz konusu oldu mu saatlerce konuşabiliriz. Fakat asıl maharet partnerlerimiz için doğru ürünleri seçebilmek. bizim söz ve bilgi sahibi olduğumuz bir konuya geldik: ‘Stil parçalar aramak’ ve ‘partnerlerimiz için alışveriş yapmak.’Bu sezon vitrinleri dolaşırken eminim gözünüze erkek arkadaşınız, kocanız, oğlunuz ya da babanız için bir kaç güzel parça da ilişmiştir. İşte şimdi onları toparlama zamanı. Partnerinizin daha stil sahibi, iddialı ve özenli görünmesi için bu sezon neler almanız gerekiyor, hemen özetleyelim:

*İş iyi kesimde bitiyor

Biliyorum, jean her mağazada satılan, kolay bulunabilen bir parça. Ama bu iş de maharet istiyor. Çünkü jean sadece erkek vücuduna iyi bir kesimde oturduğu zaman, kendini gösterir. Tavsiyem ağartılmamış kumaştan, slim fit, hafif lycralı bir jean almanız. Böylelikle ‘yakışma’ işini garantiye alacaksınız.


*Klasiklerden şaşmayın
Bir erkeğin dolabında spor ve şık olmak üzere en az iki tane lacivert blazer olmalı. Bu sene astarsız ve vatkasız kaşmir veya yünlü kumaştan hafif ceketlerden alın. Etek boyu kısa olsun, unutmayın.

• Asi şıklık
Deri ceket erkeği bir anda oldukça maskülen yapan bir parça. Füme, siyah veya camel renk ama spor bir deri ceket alın. Boyu kısa olsun. Beli lastiksiz ve hakim yaka ‘biker’ bir deri ceket her erkeğe yakışacaktır.

• Bogart etkisi

Belden bağlı siyah trençkot ya da kaşmir kaban bence olmazsa olmazlar arasında en önde geliyor. Siyah ya da bej bir trençkot evladiyelik bir klasiklerdendir. Yatırım parçasıdır. Kaliteli bir trençkot alın. Kış ayları için de ceket yakalı, dizin üstünde biten kaşe ya da kaşmir kumaştan düz kesim bir kaban alabilirsiniz.

*Hem şıklıktan hem ihtiyaçtan
Deri eldiven bir anda bütün kışlık kombini şıklaştırır. Özenli ve maskülen bir görüntü verir. Seçiminiz siyah renk ve dar olanlardan olsun.

• Al mendili eline
Mendili herkes her ortamda takamaz. Fakat şıklık garantisi verir. Ona, siyah takım elbisesiyle takabileceği beyaz koton cep mendili alarak, işe başlayabilirsiniz. Lacivert blazer ceketlerle de yünlü bordo ve yeşil renkler olabilir.

• İtalyan işi
Bağımsız kullanılan bir yelek, kurtarıcı olur. Gri çizgili ya da siyah çizgili bir yelek isterse sadece gömlek ve pantolonla bile aradığı şıklığı anında verecektir, hem de ceket kullanmadan. Takım elbise ile de harika bir üçlü olurlar.
• Tamamlayıcılar
Deri vintage bir postacı çantası ve klasik formlarda gözlük çokça aksesuar kullanmayan erkekler için tam bir şıklık garantisidir. İddialıdır. Bu aksesuarları seçerken vintage ya da klasikleşmiş özel parçalardan alın.

X
YAZARIN DİĞER YAZILARI