"Başak Dizer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Başak Dizer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Başak Dizer

Bu kışın en cool erkek aksesuarları

Kışlık alışverişe başlamadan önce, kombininizi zenginleştirecek aksesuarları es geçmeyin.

Erkekleri bekleyen kışlıklar ve yepyeni ürünler mağazalarda yerini aldı. Peki aralarından sıyrılacak ve gardırobunuzda yerini alacak aksesuarlar neler? Alışverişe başlamadan önce, kombininizi zenginleştirecek aşağıdaki aksesuarları es geçmeyin.

Şapka: Bu sezon deri beyzbol şapkaları ya da Amerikan ekolü hip-hop kasketleri, kaşeden fedora ya da kovboy şapkaları ön planda olacak. Biri mutlaka size yakışacaktır. Aksesuar seviyorsanız şapkayı es geçmeyin.

Kemer: Kemerler hem kadın hem erkek için favori aksesuarlardan. Kıyafeti şıklaştıracağı ya da tamamlayacağı kesin. Takım elbiseyle deri olanları, jean’lerinizle örme olanları tercih edebilirsiniz. Birkaç kere dolanan uzun kemerlere de alışın. Kahve, devetüyü, siyah ve füme renklerden 1 adet deri kemeriniz mutlaka olsun.

Mokasenler: Postallarla ve motor-botlarıyla vedalaşıp, dolabınızda yeni ‘janti’ler için yer açın. Bunların en önemlisi de ana aksesuar sayılacak deri bağcıklı mokasenler ve loaferlar. Hatta kış ayları bastırmadan sonbahar sezonunda kullanılacak en uygun ürünlerden.

El çantası: Sırt çantasına alıştıysanız arada sırada elde taşınan saplı çantalara da bir şans tanıyın. Bir günlük seyahat çantası da olabilirler, spora da götürülebilirler. Derilerden devetüyü ve siyah olanları çok kullanışlı, her kıyafetinizi tamamlayabilirler. Oldukça maskülen duruyor.

Yuvarlak gözlük: Yuvarlak formda hatta tam çember çerçeveli gözlükler çok moda. Fakat her yüze yakışmayacaktır. John Lennon tarzı bu gözlükler köşeli yüzlerde daha iyi durur.

Cep mendili: İster kravat takın ister takmayın. Takım elbise olsun olmasın, tek ceketlerle bile bu mendilleri kullanabilirsiniz. Desenli ya da düz, bu küçük aksesuarlar size farklılık ve renk katacaktır. İpek olanlar kadife ceketerle harika bir uyum yakalar.

Desenli çorap: Desenli çoraplar herkesin kullanacağı ya da göstermek isteyeceği bir aksesuar değildir ama kısa paçalardan gözüken rengârenk desenli çoraplar geçen sezondan beri cesur erkekler tarafından çokça giyiliyor. Farklılık adına denemeye değer.

Yüzük: Ben “Aksesuar kullanmayı severim” diyorsanız, geçen sezonlardaki metal ve deri kolyeler bu sezon yerini gümüş yüzüklere bırakıyor. Aynı anda birden çok bile takabilirsiniz.
Ve Bomber kısa montlar da olmazsa olmazlar arasında, atlamayın.


Lagerfeld’in Hogan’ı

Ergonomik, kaliteli ve rahat spor ayakkabı deyince aklıma önce Hogan’lar gelir. Aslında sadece ayakkabı değildir markanın ürünleri ama modası kolay kolay geçmeyecek klasikte ‘sneakers’ ayakkabılarıyla anılırlar. Ayakkabıların en önemli özelliği, modelinden önce ayak ergonomisine uygun olarak tasarlanmasıdır. Moda dünyasının efsane tasarımcısı Karl Lagerfeld’in Hogan için hazırladığı ayakkabı koleksiyonu ise benim Hogan spor ayakkabılarını haftanın ürünü olarak seçmeme sebep oldu.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI