"Başak Dizer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Başak Dizer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Başak Dizer

Bu ikiliye dikkat!

Boğazlı kazak ve ceket giymek revaçta olan bir kombin. Bu ikiliyi üç farklı ortamda nasıl kullanırsınız, tüyolar burada!

Bu ikiliye dikkat

 

Çok kolay, çok moda ve bir o kadar da erkeksi bir kombin yapmak ister misiniz? Oldukça pratik ve çok sofistike. Hemen hemen tüm erkek koleksiyonlarının defile ve kataloglarında bu soğuk kış günlerinde sıcacık tutan birliktelik var. Evet hem pratik, hem sıcak, hem erkeksi.

 

Balıkçı ya da boğazlı kazak ile ceket birkaç sezondur revaçta olan bir  kombin.İkisini birlikte nasıl seçelim, nelerle giyelim, bir göz atalım.

 

Nasıl mı kombinleyelim:

 

Ofis ortamında şık ve özenli olmak için:

 

Boğazlı kazağınızı hiç çekinmeden fit takım elbisenizin içine giyebilirsiniz. Bu sezonun diğer bir renk kombinasyonu lacivert ve siyah. Bu kombini kendinden desenli lacivert takım elbisenin içine koyu gri boğazlı bir triko ile yapabilirsiniz. Takım elbisenize uyumlu renklerden mendil takmayı unutmayın. Bu şekilde her türlü toplantıya katılabilirsiniz.

 

İş çıkışı, arkadaş toplantılarında maskülen bir tarz için:

 

İşte şimdi jean ile ‘smart casual’ bir kombin yapılabilir. Öncelikle değişik detayları olan spor siyah bir ceket ve içine siyah trikodan boğazlı kazak ve altına boru paça lacivert bir jean giyin. Hem şık hem erkeksi bir görüntü olacaktır. Spor kaban, trençkot ya da pardösüleriniz içine direkt balıkçı kazak ve jean ikilisi gayet  hoş gözükecektir. Tonaton renkler daha doğru bir seçim olacaktır. Lacivert ceketin içine lacivert kazak, siyah ceket içine siyah triko giyin. Jean giymek istemezseniz, spor kumaş pantolon da bu görüntüyü bozmayacaktır.

 

Hafta sonları spor, şık ve özenli bir görüntü için:

 

Cumartesi günü şık bir buluşmanız var ya da arkadaşlarınızla özel bir yemeğe gitmek istiyorsunuz. Bu ikili, hayatınızı kurtaracaktır. Hem çok ugraşmamış gözükecek hem de son derece sofistike ve şık olacaksınız. Jean’inizi nasıl seçerseniz seçin, bu sefer çok moda olan ekose ceketlerden alın. Ve içindeki tonlardan bir kazak giyerek durumu kurtarın. Ceket seçerken kruvaze olan, bol cepli, fermuarlı ceket-kabanlardan alabilirsiniz.

 

BUNLARA DİKKAT EDİN

 

Ceketinizin ve kazağınızın kumaşları birbirine uyumlu olsun. Ceket ince kumaştan ise incecik bir triko giyin. 

 

Siyaha siyah, siyah - lacivert, füme - kahve ve camel – gri renk ikililerini seçebilirsiniz.

 

Ceket seçerken rahat olun: Detaylı, spor, yıkanmış, cepli, fermuarlı olabilir.

 

Kazağınız vücuda yakın kesimde, ince bir triko olsun. 

 

Saç örgüsü kalın kazakları mont gibi en üste giyin, ceketle kombinlemeyin.

 

+ Ceket desenli olabilir ama renk uyumuna özen gösterin. 

- Çok parlak renkte kazaklar moda değil.

X
YAZARIN DİĞER YAZILARI