"Başak Dizer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Başak Dizer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Başak Dizer

Ah, mavilim!

İster sarışın ister esmer, mavi erkeklere çok yakışıyor. Davetlerde çekilecek ‘lacilerden’ deniz kenarında giyilecek şorta, bu sezon mavinin her tonu moda. Gelin, en iyi modelleri inceleyelim.

Beşikteki erkek bebeklerin uçuk mavi tulumlarından, babalarımızın pijamasına, patronların takım elbise lacisine kadar, mavi rengin tüm tonları sanki daha çok erkeklerin egemenliğinde. Türlü tonda gömlekler, farklı modellerde jean pantolonlar ve lacivert ceketler yani kısacası ‘mavi renk’ herşey erkekler için üretilmiş adeta. Bu bir gerçek.


Kıskançlık yapmayalım!


Şunu yazın bir kenara: Bir erkeğin mutlaka lacivert bir takım elbisesi vardır. Çünkü aynı nüfus cüzdanları gibi erkeklerin işe giydiği takımlar da mavidir.
İster ofis kombini yaptığınızda, ister akşam üzeri randevularınızda yada hafta sonu daha spor kombinlerinizde vazgeçilmezdir maviler. En çok da beyaz renkle ve çizgililerle güzelleşir.
Çok fazla kıskançlık yapmadan, kadınlar olarak kırmızı ve pembelere sahip çıkalım. Bu iç açıcı ama hep maskülen, derin gökyüzünün ve engin denizlerin mavi rengini erkeklerin gardıroplarına bırakalım. Bu güçlü rengin hem sarışın hem de esmer erkeklere yakışması da cabası.
Siz de koyu bir, mavi ve lacivert renk sevdalısıysanız, fotoğraflardaki ürünleri kolayca bir araya getirebilirsiniz. Sadece nereye gideceğinize karar verin. Çünkü garanti ediyorum mavi ve beyazla gidemeyeceğiniz bir etkinlik yok.


Bunları mutlaka alın


- Gece mavisi metal düğmeli bir blazer
- Mavi-beyaz dik yaka çizgili bir gömlek
- Saks mavisi bir chino
- Koyu mavi bir mont
- Buz mavisi jean
- Deniz mavisi mayo şort

Uçuk mavi bermuda, siyah ya da beyaz kısa kollu gömlekle takımlandığında çok şık duruyor.

Mavi pötikareli gömlek kimi zaman masa örtüsünü andırabilir. Uzak durun!

X